Місто, Подія

Справа блогера. Фарс чи верховенство права?

Справа Артура Сороченко вже давно вийшла за межі міста чи області й стала відомою в усій Україні. Скандальний блогер, більш відомий у мережі, як «Квадрат», був притягнений до відповідальності за побиття учасника ОСС та постав перед Хмельницьким міськрайонним судом за статтею ч. 1 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство). Але історія має як неоднозначні перипетії, так і «шикарну» постановку на паузу.

На історії цього непересічного жителя м. Бердичева не «пропіарився» хіба-що ледачий: власне сам підсудний, Нацполіція, хмельницькі активісти та небайдужі українці з усієї країни засипали сервіс відео контенту Youtube гігабайтами записів. Відверто радує те, що «зірку Ютубу» дійсно розшукували, вистежували та ловили за всіма правилами діяльності. Вже 24 серпня блогер виклав новий ролик, у якому коротко розповів, як його знайшли та, як він висловився, «прийняли» правоохоронці. Далі у відео автор також брутально їх облаяв, але це вже інша історія.

Затримання відбулося цілком правомірним та не без надлишків жорстокості – це факт, що видно з відео. Однак коли Артура Сороченко привезли до суду, багато спостерігачів процесу були відверто розчаровані: замість феєричного встановлення справедливості власними силами хмельницькі активісти лише облаяли та обілляли ненависного блогера чимсь, схожим на урину. До цього окремі активісти, правда не з нашого регіону, в мережі припускали можливість привселюдного зґвалтування чоловіка оральним способом, коли він трапиться їм на очі… Та і сам «герой» поводив себе у сідовій клітці, дуже схоже на наляканого школяра, замість грізного он-лайн вершителя доль.
А зовсім скоро Сороченко й зовсім вийшов з-під варти після внесення 40 149 гривень застави. І вже на День Незалежності порадував глядачів свого каналу відео, де з-поміж іншого потоку нецензурних висловів звучало: «…Шоу продолжается, по жизни у меня все четко… дальше только больше…» (мовою оригіналу – ред.).

Таким чином, по суті ми стали свідками надзвичайно правомірних відносин усіх сторін: поліція справно виконала свою роботу, активісти – покричали, побризкали, але Закон не порушили; суд виніс постанову, частину якої можливо змінити і змінено за гроші, а підсудний – поводився чемно, а не як у своїх відео. Дуже хочеться вірити, що все це дійсно прояв справжнього громадянського суспільства, де всі можуть виражати свої думки, але бути готовими нести покарання при порушенні закону. Головне, аби подальшому справа «Квадрата» не опинилася у глухому куті.