Місто

Багатостраждальне шосе

Чомусь у нашій широті надзвичайно розповсюдженим є тандем із двох проблем, одна з яких звучить як «Дороги». Іншу ми не називатимемо, однак вона є першочерговою у зв’язці та впливає на стан доріг сильніше, ніж природні явища. Варто лише звернути увагу на Старокостянтинівське шосе у місті Хмельницькому і все одразу стане зрозумілим.

Про важливість даної транспортної артерії для міста говорити не доводиться: це і переправа через річку Південний Буг, і дорога крізь заболочену територію, і прямий зв’язок між основними вокзалами обласного центру. На превеликий жаль, тримати шосе закритим для автотранспорту стало за останні роки мало не традицією. Це спричиняє постійні пробки, перевантажує інші вулиці та створює масу незручностей водіям, пасажирам міського громадського транспорту та пішоходам.

Звісно, сьогодні причина закриття Старокостянтинівського шосе доволі поважна та обнадійлива — проводиться ремонт. Але минулоріч дуже довгий час ремонтували найстарший у місті через головну річку, що за збігом обставин також знаходиться по цій вулиці. Тоді шосе було закрито майже рік і тому виникає логічне питання — а чого ж заразом із мостом було не ремонтувати і дорогу?

Найбільш простим є припущення, що відповідь криється у першій частині тандему одвічних проблем. Низький рівень компетенції відповідальних за це чиновників не дав змоги провести перспективне планування та передбачити, що готовий міст буде простоювати через ремонт дорожнього покриття. Що ж, таке цілком можливо, якщо співставити дану ситуацію з багатьма іншими у місті Хмельницькому, що пов’язані з непрофесійними діями значної частини команди сучасної влади. Позаяк є ще інше припущення, за яким утримування важливого шосе міг обмежувальних перепон відбувається спеціально. І тоді ситуація набагато гірша, ніж нам здається.

Нераціональне використання бюджету на утримання автодоріг неозброєним оком помітне й у ситуації з розміткою. Чомусь її активно наносять саме зараз, наприкінці літа. Будемо реалістами: фарба на асфальті нормально протримається лише до початку зими, тобто найближчі три місяці. А чому було не нанести розмітку на початку весни і отримати дев’ять місяців впевненого збереження дорожньої розмітки? Це, між іншим, втричі довше, ніж буде зараз.

Тож поки хмельничани мають нагоду спостерігати, як халатне чиновницьке ставлення перетворю сплачені податки у непевну дорожню розмітку й труднощі, пов’язані з перекритим Старокостянтинівським шосе. Скоро це все буде запаковано в обгортку «небувалих досягнень» та помпезно піднесене городянам. Лишається сподіватися, що це буде дійсно скоро і через рік шосе не перекриють, тому що згадають ще про щось.