Місто

Кір, дифтерія… що далі?

На носі початок навчального року а хмельничани, як і решта українців, активно збирають медичні довідки для своїх дітей, адже цього річ без щеплень до занять можуть і не допустити! Думки розділилися: хтось вважає це правильним рішенням, інші – вбачають порушення Прав людини та навіть фармацевтичну змову! І чи закінчилося все дифтерією?

Справжнім інформаційним вибухом стала звістка про хмельничанку, якій поставили діагноз «Дифтерія». Про це писали на Всеукраїнському рівні, що значно піділляло масла у вогонь народних переживань. Після весняної епопеї з кором, коли робити чи не робити щеплення люди вагалися, попри значно більшу кількість зафіксованих випадків захворювання, літня дифтерія вплинула на вибір значно швидше. Щеплення АКДП зробило набагато більше містян, ніж могли б зробити без інформаційного приводу.

За попередньою інформацією відповідної вакцини у закладах охорони здоров’я міста зараз є у достатній кількості. Пройти процедуру може кожний, кому це можна робити за показами часу. Якщо діти проходять вакцинацію, то дорослим потрібно слідкувати за вчасною ревакцинацією.

Однак дехто з людей відмовляються робити щеплення, оскільки вбачають у сьогоднішній ситуації маніпулятивні технології. Побутує думка, що комусь вигідно тримати населення у напруженні та збувати вакцину широким масам. В світлі того, що останнім часом надзвичайно популярні теорії змови, така думка може здатися логічною. Однак за нею стоїть припущення, що незабаром на всіх нас чекає нова хвиля захворювань. Теоретично це може бути кашлюк, більш відомий в народі за російською назвою «коклюш». Що ж, напевне дуже скоро ми зможемо або знайти підтвердження цій теорії, або стати свідками її спростування. Але краще вірити, що всі залишаться здоровими та щасливими.