Політика

Перші кроки та «наші хмельничани» в Раді

Під пильним наглядом сотень телекамер, за присутності експрезидентів, традиційно без Януковича,  свою роботу розпочала Верховна Рада IX скликання. Після виконання гімну, всі присутні вшанували хвилиною мовчання українських воїнів, загиблих на Сході. А далі розпочалося те, на що з нетерпінням й натхненням чекали всі громадяни — відбулися перші кроки нового парламенту.

Спікером Ради став Дмитро Разумков. В новому Парламенті утворилося п’ять фракцій та одна депутатська група: «Слуга народу», «Опозиційний блок – За життя», «Європейська солідарність», «Батьківщина», «Голос» та «За майбутнє». Самодостатньою коаліцією вважається «Слуга народу», що має переважну більшість учасників – 254 народні обранці. Опозиційно вважає себе лише сила Петра Порошенко з 27 «багнетами».

Володимир Гройсман поступився кріслом новому прем’єр-міністрові Олексію Гончаруку. Попрощалися майже з усіма колишніми міністрами, включно з Уляною Супрун. Натомість Арсен Аваков лишився керманичем МВС і з цим деякі ЗМІ вже пов’язують першу інтригу змови: одна з депутаток «засвітила» на камеру особисту переписку у смартфоні, де журналісти вгледіли текст про підготовку грудневого путчу від останнього екс-президента та потребу лишити чільного міністра внутрішніх справ.

Цікавими для хмельничан можуть бути, як мінімум, два нові призначення, що стосуються наших земляків. 330 депутатів проголосували за призначення першим заступником голови ВРУ представника Президента України в парламенті Руслана Стефанчука. А от Комітетом з питань правоохоронної діяльності опікуватиметься інший хмельничанин – Денис Монастирський.

Перший день роботи плавно перетік у ніч й завзятість нових депутатів не може не радувати. Попереду ще багато справ та новин відповідно і ми будемо стежити за перебігом ключових подій у Верховній Раді.