Місто

Хмельничани, стережіться «чорних» ріелторів!

День Знань, заходи до якого проходили у нашому місті в неділю та понеділок, став для двох громадян, скоріше, днем гіркого досвіду. Сектор комунікації Головного управління Нацполіції Хмельницької області повідомив про двох ошуканих псевдо-рієлторами потерпілих. Як же не потрапити на гачок негідників?

Так звані «чорні» рієлтори – це звичайні аферисти й шахраї, сферою діяльності яких є оборудки з житловими площами. Найбільш спритні привласнюють кошти одразу за неіснуючі квартири чи будинки, інші – здають в оренду повітря, замість житла. Останні найчастіше використовують емоційний стан людини, якій терміново потрібно знайти житло: поспіх, бажання швидше вирішити гостру проблему, безвихідь. Схема проста: «чорний» рієлтор просить переказати на картку певну суму коштів, як гарантію намірів майбутнього орендаря, який знайшов відповідне оголошення в Інтернеті. Останнім часом шахраї не гребують просити всю суму за 2 місяці одразу. Людина переказує кошти і… все.

Насправді порада тут лише одна, стандартна для усіх подібних ситуацій: ніколи не переказувати кошти незнайомим людям без бодай якихось гарантій! Навіть за умов вкрай обмеженого часу необхідно побачити живого ріелтора при обов’язковому огляді пропонованих житлових метрів. Це також не 100% гарантія, однак без «очної ставки» вірогідність лишитися і без житла і без грошей, великих грошей.