гончарук
Політика

Новий Кабмін зазіхнув на демократію

Несподіванкою стала сьогоднішня заява новообраного Прем’єр-Міністра України Олексія Гончарука. За його ініціативи засідання Кабміну більше не будуть транслюватися по телебаченню. Це значно негативно вплине на гласність та інші засади та демократичного суспільства.

«Це не шоу», — зробив висновок Прем’єр та попросив операторів за двері. Результати роботи всіх подальших «утаємничиних» зібрань Кабміну стануть відомі пресі та громадськості лише опісля їхнього завершення.

Чи був це перший крок до згортання української демократії? У світлі останніх подій, коли у владі проглядається монополія лише однієї сили — дуже скидається на те. Принаймні подібні кроки з обмеження прав громадян на інформацію не грають на користь іміджу нового уряду. Навіть якби мова йшла про відомих широкому загалові політичних діячів, засідання за закритими дверима автоматично зменшують кредит довіри громадян. А чи багатьох міністрів знаєте ви зараз?

Дійсно, справжнім шоу були засідання багатьох попередників сучасної влади. Але навіть вони не приховували від своїх громадян перебіг своєї, навіть можливо показової роботи.