Бізнес, Економіка, Місто, Область

Хмельничанам пропонують дешевий газ

Зазвичай люди запасають на зиму картоплю, консервації, що тривіально кличуть «закрутками» та інші дари літа-осені. Цьогоріч до переліку може додатися й новий тип запасу – газовий. Закатувати блакитне паливо у банки не потрібно: все оформлюється через особистий кабінет користувача на сайті 104.ua чи у Центрі обслуговування клієнтів. Але чи насправді вигідна така газова «закрутка»?

На перший погляд ініціатива від НАК «Нафтогаз України» дуже практична: в рамках акції «Газовий запас» із 20 серпня по 25 вересня населенню пропонують купляти природній газ наперед за літніми цінами та економити до 25% від можливих витрат. Під «літня ціна» мають на увазі 5,72 грн за кубометр. Максимальний можливий обсяг запасу складає 25 000 м3.

Однак у всій даній ситуації дуже багато непевних моментів. По-перше, рядовим громадянам стає зрозуміло, що газ однозначно подорожчає, але на скільки – невідомо. Минулоріч ця вартість становила 7,67 грн/м3. По-друге, і це прямо зазначено в умовах акції, можлива економія залежить від ринкових умов і не може бути гарантована продавцем.

Таким чином, в даній акції багато чого для споживачів залежить від ефемерної удачі. Однозначно говорити про відчутну вигоду неможливо та й викласти значну суму за газ наперед здатні далеко не всі хмельничани. Тому перед тим, як заготовляти газ на зиму слід добре подумати та «порадитися» з калькулятором.