Дозвілля, Місто, Спорт

Пролітаємо над Хмельницьким

Напевне вже всі хмельничани та деякі гості міста бачили останнім часом легкомоторний літак над головами. Попри численні переконання це не радянський «кукурузник», а американський Piper PA-28-14 Cherokee, на якому охочі можуть політати над обласним центром. А від сьогодні ще й навчатися на пілота – у Хмельницькому офіційно відкрився аероклуб.

Вже довгий час у новинах з життя та розвитку міста з’являється інформація про реконструкцію аеропорту міста Хмельницького, амбітні плани на далекі перельоти та відновлення інфраструктури. Для скептиків, які вважають це маячнею, маємо неприємні новини: аеропорт досі цілковито не відновили, але злети й посадки тут відбуваються мало не регулярно. Вагомим кроком вперед стало створення ентузіастами місцевого аероклубу, де можна не лише екстимально розважитися на висоті пташиного польоту, але й пройти навчання та отримати ліцензію приватного пілота цивільної авіації. Незабаром на території аеропорту зведуть ангари для літаків та кают-компанію для охочих літати над Хмельницьким.

Хмельничанка Діана Ткачук вважає кермування літаком більш чоловічим відповідальним заняттям, але нагодою посидіти у кріслі другого пілота вже скористалася. Політ над містом став гарним подарунком на день народження батькові та чудовим приводом поглянути на наше місто під незвичним кутом. «Я щаслива, що Хмельницький щодня новий, – каже дівчина, – З висоти він ще красивіший. Я думала, що наше місто сіріше, хаотичніше. Але насправді воно дуже зелене, добре видно закономірне та гармонійне розташування будівель. Згори мене також вразив своєю величчю Південний Буг. Тоді якраз на пляжі проходив фестиваль «Республіка» – видовище неперевершене».

Зважаючи на темпи відновлення Хмельницького аеропорту очікувати на приліт А380 тут не слід  ще довгий час. Однак, порівняно з роками простою, справи помітно налагоджуються і те, що на летовищі підіймаються та сідають літаки – вже гарний знак на шляху до процвітання.

Фото Діани Ткачук