Місто, Подія

Хмельницький в диму

Осінь лише почалася, але традиційні зміни навколишнього середовища відбулися миттєво: вдень спекотно, вночі – надзвичайно прохолодно а в повітрі, як за змовою, запахло димом. Багато хто звик сприймати осінь саме так, однак надворі вже ХХІ, а не ІХХ століття, де палити багаття було нормою.

Не мрійливо-приємний, як на пікніку, а задушливий та стійкий сморід горілого вечорами зависає на вулицях Хмельницького. В основному страждають віддалені районі, такі як Ракове, Гречани, Ружична, Озерна та Лезневе: довкола городи, на яких палять пожухлі рослини. Однак запах диму добирається і до центру. Інколи це не просто надокучає, а спричиняє в людей подразнення очей та горла, кашель й легке запаморочення. 

Для тих, хто не вбачає у задимленості міста проблем, нагадаємо, що це питання вже давно вирішили на законодавчому рівні, визнали неприпустимим і навіть встановили відповідальність. Згідно зі ст. 77-1 Адміністративного кодексу України, поліція зобов’язана приймати виклики від громадян у разі випадків спалення трави, сміття, а особливо опалого листя. Такі дії порушують  ст.50 Конституції України, ст.9,12 Закону України «Про охорону природного навколишнього середовища, ст.16 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» та ряд інших.

Дим не просто неприємно пахне, але й переносить шкідливі продукти горіння та збільшує радіаційний фон. Тож подумайте двічі, перш ніж палити відходи городини чи саду та не стидайтеся відстоювати свої права дихати чистим повітрям, якщо помічаєте паліїв біля себе.