Область, Політика

Вибухонебезпечний автошлях Хмельниччини

Чи думали ви, що на Хмельниччині є місце, де є реальна небезпека від потужних вибухів під час подорожі автомобілем, скажімо, до столиці? Хоча наша область далека від неспокійного Південного-Сходу України, але і тут може виникнути така загроз, причому на автошляхові державного значення!

Допоки хвилюватися нічого – згадані вибухи вже дійсно довгий час гримлять на території Старокостянтинова, що можна побачити з об’їзних доріг обабіч військового летовища. Використання серйозної піротехніки у видобутку граніту – звичайна справа, однак тут діють суворі правила безпеки, що розповсюджуються не лише на межі підприємств, але й на прилеглу території. Як стало відомо з засідання постійної комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства, інвестиційної політики, природокористування та екології Хмельницької обласної ради, що відбулось 9 вересня, підприємство прагне до розширення меж, що не може не радувати: процвітаючий бізнес, наповнення бюджету, робочі місця… Але в разі задоволення побажань кар’єру, межа спеціального дозволу на видобування надр будуть проходити всього у 40 метрах від автошляху Н03, що має державне значення. І за правилами безпеки в моменти використання вибухівки на підприємстві, яких трапляється чимало, рух цією дорогою має бути обмежений!

Зараз є два актуальних шляхи для сполучення між  Хмельницьким та Києвом: через Вінницю та через Старокостянтинів. У першому випадку окремі ділянки дороги і без вибухів виглядаю так, наче її піддали килимовому бомбардуванню. Тож багато водіїв обирають більш комфортну для шофера й транспортного засобу дорогу через «Старкон». І цілком можливо, що в недалекому майбутньому рух ділянкою буде обмежений на невизначений термін співробітниками Акціонерного товариства “СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ КАР’ЄР” зі словами: «Стій, зараз рвоне!» І поки це станеться й відновиться рух, літак з аеропортів Києва полетить без вас, зірветься давно запланована зустріч з кимось із керманичів країною і ще багато різних можливих неприємних варіантів через спізнення.

Таким чином розвиток інфраструктури краю – важлива стратегічна мета, що має турбувати кожного жителя області. Однак збитки та незручності, що може спричинити розширення меж кар’єру, негативно вплинуть на і без того критичну ситуацію з транспортними шляхами. Тож варто замислитися, що в даному сенсі важливіше.