Мовою документів, Область

В Хмельницькій області буде аналог 911

Єдина диспетчерська служба буде приймати дзвінки, які надходять до оперативних служб та скеровувати найближчу машину на виклик. З обласного бюджету на це виділять 4 млн. грн.

На черговій сесії обласної ради депутати мають розглянути близько 50 питань. Основне з них – зміни до обласного бюджету на 2019 рік. Відповідно до пояснювальної записки одним з пунктів є “Виконання реалізації проекту “Технічне переоснащення оперативно-диспетчерської служби (ОДС) Хмельницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф та підключення ОДС до телекомунікаційної мережі загального користування у м. Хмельницькому”. Вартість проекту – 10,4 млн. грн.

Пілотний проект щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги, а саме створення оперативно-диспетчерських служб також реалізується у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та м. Києві.

Відповідно до постанови КМУ від 22.05.2019 року № 425, на реалізацію зазначеного об’єкту з державного бюджету передбачені кошти в сумі 6 378,7 тис. гривень. Решту коштів, як співфінансування, необхідно передбачити в обласному бюджеті. Зазначене фінансування є необхідною умовою для переходу закладу на фінансування Національною службою здоров’я України за рахунок коштів державного бюджету з 01.01.2020 року

Планується провести наступні роботи:

–           придбання устаткування, а саме: сучасна автоматизована телефона станція, яка буде одержувати дзвінки з мобільних всіх операторів та стаціонарних телефонів з всієї області, планшети, смартфони на виїзні бригади, GPS-навігатори для автомобілів, датчиків палива, установка АРМ диспетчера, керівного складу та виїзних бригад;

–           будівельні роботи, монтаж обладнання, проведення навчання персоналу користування програмним забезпеченням тощо.