Місто, Область, Політика

Хмельницька облрада вимагає від Зеленського суворо покарати Олену Копанчук за кнопкодавство

Депутати Хмельницької обласної ради звернулися до Президента України Володимира Зеленського з вимогою позбавити мандата парламентарки від «Слуги народу» Олену Копанчук.

Сьогодні розпочалася чергова сесія Хмельницької облради. В цілому на порядку денному у депутатів близько півсотні пунктів. Серед них був один з трошки туманною назвою, сенс якої розглянути звернення до центральної влади країни з актуальних питань. За нашими даними одним з таких «актуальних питань» був намір депутатського корпусу облради вимагати від українського керівництва позбавити «кнопкодавицю» Олену Копанчук мандату. До кого будуть звертатися депутати до останнього моменту було невідомо. Не було виключенням, що до Президента країни Володимира Зеленського.

І дійсно, ця версія виявилося правдою. Хоча тільки з другої спроби, але за відповідне звернення до гаранта Конституції, спікера Верховної Ради та голови парламентської фракції «Слуги народу» депутати Хмельницької облради все ж таки проголосували.

«Ми, депутати обласної ради, засуджуємо дії народних депутатів, які голосують не персонально. Просимо Президента України, як гаранта Конституції, який наділений правом законодавчої ініціативи вжити реальних та дієвих заходів з викорінення такого ганебного явища як неперсональне голосування народними депутатами в парламенті під час проходження пленарних засідань, шляхом ініціювання процедури внесення змін до Конституції України та інших законодавчих актів України в частині доповнення ч. 2 ст. 81 Конституції новою підставою для дострокового припинення повноважень народного депутата, як зафіксованого технічними засобами будь-яким способом та будь якою особою факту неперсонального голосування народним депутатом під час пленарного засідання», – йдеться у звернені.  

Можливо депутатів Хмельницької облради так сильно розлютив не тільки сам факт кнопкодавства, а й те, що 26-го червня пані Копанчук підписала відповідний «Меморандум про відповідальність народного депутата від партії «Слуга народу»» (який тоді завізували усі кандидати від цієї політичної сили – ред.). Тобто фактично закликала карати за неперсональне голосування, а сама зробила як раз все навпаки.

Слід додати, що днями скандальна парламентарка підкинула дров у багаття: вона заявила, що… не складе мандат через кнопкодавство, хоча раніше і зобов’язувалась так зробити.

«Так. Меморандум ми підписували. Зміст нам знайомий. Але меморандум був про наміри, тому на сьогоднішній день юридичної відповідальності як такої ще немає», – заявила Олена Копанчук під час засідання регламентного комітету Верховної Ради.

Назагал додамо, що в пункті №7 меморандуму, який підписувала нардеп, чітко вказано, що депутат зобов’язується добровільно скласти мандат за кнопкодавство. Крім того, в пункті №3 прописано, що депутат буде голосувати лише особисто.

Нагадємо: Олена Копанчук – депутатка-мажоритарниця (партія «Слуга народу») від округу №189 у Хмельницькій області (місто Нетішин, Білогірський, Ізяславський, Красилівський та Теофіпольський райони – ред.). Вона є заступницею голови Комітету Верховної Ради з питань бюджету.

Як раніше повідомляв BOGDAN NEWS, на кнопкодавстві її спіймав рух «Чесно» 11-го вересня о 13:32 під час голосування за законопроект про внесення змін до закону «Про будівельні норми».  

Раніше на кнопкодавсті були спіймані: 3-го вересня колега Олени Копанчук по фракції Сергій Литвиненко і 10 вересня мажоритарник-самовисуванець з Донеччини Олександр Ковальов.