Місто, Новини

В Хмельницькому опалювальний сезон опинився під загрозою

За шість місяців поточного року збитки акціонерного товариства «Хмельницькгаз» досягли 214-ти мільйонів гривен.

Це більше на 122-а мільйона, у порівнянні з відповідним періодом 2018 року. Через таку ситуацію початок опалювального сезону опинитися під великим питанням.

Повідомляється, що загальна сума збитків газорозподільного підприємства досягла 482-а мільйона гривень.

На даний момент метр кубічний «блакитного палива» коштує 6,43 гривень. З такої суми АТ «Хмельницькгазу» достається 71-а копійка. А 84% вартості йде державі. Таким чином левову частку (5,39 гривень – ред.) собі забирає НАК «Нафтогаз України». Газівники Хмельницького кажуть, що «Нафтогаз» має більше, ніж 13-ть млрд грн прибутку. «Хмельницькгазу» в такій ситуації немає чим платити платню своїм працівникам.

В керівництві «Хмельницькгазу» повідомляли: трудовий колектив неодноразово звертався до держрегулятора, просячи його переглянути тариф на розподілення. Але всі звернення проігноровали.

В компанії підкреслюють, що переважна більшість мереж вичерпали свій ресурс. Вони є потенційно небезпечними, а для оновлення у компанії немає грошей. Місцева влада запевняє: до сезону опалювалення все готово. Вона звертається до хмельничан-боржників розрахуватися з комунальниками.