Економіка, Новини, Область, Політика

Обрані від Хмельниччини нардепи “Слуги народу” ігнорують подільських аграріїв

Парламентарії від найбільшої фракції Верховної ради, незважаючи на обіцянки, не прийшли на аграний форум.

В минулу суботу в Хмельницькому відбувся форум “За рідну землю”, в якому брали участь близько 70-ти аграріїв з усіх куточків Західного Поділля. Метою зібрання було дискутування щодо “гучної” земельної реформи. Також планувалося обговорити проект (Уряду України – ред.) закону про обіг сільгоспземель.

У форумі “За рідну землю” брали участь: т.в.о. голови Хмельницької ОДА Володимир Кальніченко, голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний і нардеп Сергій Лабазюк (самовисунець – ред.). Треба зауважити, що ніхто з запрошених на захід парламентарієв з “Слуги народу” на форум не прийшов (притому, що Володимир Ватрас та Олена Копанчук згоду на зустріч давали).

За словами співорганізаторів форуму, вони заздалегідь запросили на захід вісім нардепів від «Слуги народу», тому що більшість з них 28.09.2019 була в Хмельницькому. Форум тривав три години, але жоден “слуга” на нього не завітав навіть і на п’ять хвилин. Таким чином, думка аграріїв Хмельниччини стосовно ситуації на ринку землі нардепами найбільшої фракції ВР почута не була.

Незважажючи на це, учасники форуму таки ухвалили своє звернення до Голови держави, Парламенту і Кабміну із 3-ма головними умовами:
– відкликати законопроект Уряду про обіг земель сільгоспризначенн тому що він не відповідає національним інтересам;
– розпочати розробку нового законопроекту щодо обігу земель з широким залученням аграріїв та представників від громадськості;
– ініціювати всеукраїнський референдум з обговорення питання ринку землі.

Нагадаємо, що шум навколо земельної реформи не вщухає вже декілька місяців. Чимало вітчизняних політиків, експертів та представників громадскості висловлюють побоювання, що в результаті такої реформи земля перейде під контроль міжнардних корпорацій. Офіційна влада, в свою чергу, запевняє: зміни необхідні, а іноземцям землю ніхто не віддасть.