Новини, Область

За програмою «Доступна медицина» в Хмельницькій області відкрито першу амбулаторію

Медичний заклад відкрили в селі Пільний Олексинець, що в Городоцькому районі.

Це перша в регіоні амбулаторія загальної практики сімейної медицини, яка збудована в ході виконання держпрограми «Доступна медицина».

На будівництво об’єкту знадобилося трохи менше 12-ти місяців. У закладі, крім безпосередньо медичного обладнання, є доступ до якісного високошвидкісного інтернету. Це необхідно для того, щоб надавати хворим телемедичні послуги. Також в наявності є автівка, на якій сімейний лікар виїжджатиме в навколишні села, жителів яких буде обслуговувати амбулаторія Пільного Олексинця. Безпосередньо для сімейного лікаря передбачене житло.   

За інформацією Хмельницької ОДА, всього таких амбулаторій в області буде 27-м. Вони будуються або там, де подібних закладів взагалі не було, або приміщення не відповідали стандартам. Там, де амбулаторні приміщення стандартам відповідають (28-м об’єктів – ред.), буде проведено їх  дооснащення сучасним обладнанням.

Завдяки цьому проекту сільське населення отримає можливість отримувати медичні послуги на більш високому та сучасному рівні. Програма реалізується за гроші держбюджету та співфінансування місцевих бюджетів.