Область, Подія, Політика

Хмельницька обласна рада збереться позачергово через «формулу Штайнмаєра» в суботу 5 жовтня

Депутати Хмельницької обласної ради вирішили зібратися на позачергову сесію через загострення політичної ситуації в країні. Конкретно приводом для засідання стало підписання у Мінську представником України в трьохсторонній контактній групі (ТКГ – ред.) по врегулюванню ситуації на Донбасі Леонідом Кучмою так званої «формули Штайнмаєра».

Вона передбачає припинення вогню, розведення військ, ухвалення Верховною радою України Закону про амністію бойовиків, проведення в ОРДЛО місцевих виборів під егідою ОБСЄ.  

На думку експертів, серед можливих негативних наслідків застосування «формули» може бути те, що бойовики ЛДНР залишаються зі зброєю, хоча і під назвою народної міліції. Крім того, слід зауважити – амністія надається всім бойовикам (не тільки тим, хто стояв на блокпостах, але й тим, в кого кров на руках – ред.). Також вибори, хоча і під контролем ОБСЄ, проводяться без відведення військ Росії та відновлення контролю над кордоном. У випадку застосування «формули» для України є і суттєві економічні ризики. 

Проти «формули Штайнмаєра» в ряді міст України пройшли мітинги. В Хмельницькому подібна акція відбулася другого жовтня. Вона пройшла під гаслами «Ми не хочемо миру, ми хочемо перемоги!» та «Ні капітуляції!».

Нагадаємо, як раніше повідомляв BOGDAN NEWS, на позачергову сесію 02.10.2019 депутатів закликала депутатка облради Наталія Вишнівська.