Область, Політика

Хто буде правою рукою голови Хмельницької ОДА?

Інформація про призначення нового керівника Хмельницької обласної державної адміністрації активно почала з’являтися в медіа просторі після парламентських виборів. За різними джерелами це місце пророкували Сергію Мандзію, керівнику Хмельницького Зе-штабу на виборах, кандидаткам до ВРУ від “Слуги народу” – Марині Потаповій та Оксані Бочкарьовій, депутату Хмельницької міськради Дмитру Палію, заступнику голови ОДА Сергію Ткачуку, називали також і кандидатури “політичних важковаговиків” Сергія Мельника, Івана Гончара та Олександра Буханевича… З столиці час від часу доходять плітки про погодження певної кандидатури, або ж про їх відхилення, але офіційної інформації так і не має. Одні говорять про пошук нейтральної кандидатури, інші про розподіл сфер впливу між тими хто має доступ до гаранта. Проте відсутня інформація про погодження кандидатури в кабміні та й відсутні декларації ймовірних кандидатів, які ті мали б подавати завчасно.

Допоки точиться боротьба за місце голови, не менш важливим є питання і першого заступника. Щоб зрозуміти на скільки важлива це посада варто звернути увагу на персоналії. Для прикладу наразі перший заступник Володимир Ілліч Кальніченко.

фото з сайту Хмельницької ОДА

При відсутності голови саме на нього покладаються обов’язки, варто відзначити що Володимир Ілліч як незламний борець залишається на керівних посадах з квітня 2014 року. За цей час змінилося 6 голів ОДА (Прус Леонід Іванович – 15 березня 2014 – 25 вересня 2014, Симчишин Олександр Сергійович – 25 вересня 2014 – 6 березня 2015 в.о., Загородний Михайло Васильович – 6 березня 2015 – 18 грудня 2015, Процюк Василь Васильович – 18 грудня 2015 – 28 квітня 2016 в.о., Корнійчук Олександр Олександрович – 28 квітня 2016 – 18 травня 2018, Лозовий Вадим Миколайович 19 травня 2018 – 11 червня 2019). Проте немає нічого вічного і в оточені нового гаранта вже почали шукати заміну, а можливо і виявили бажання закріпити позиції призначивши “свою” людину.

Ймовірно першим заступником голови Хмельницької ОДА буде Юрій Маєвський.

Фото з сайту Теофіпольської РДА

За офіційною інформацією Юрій Францович є громадянином України, народився в м. Хмельницькому 16.10.1984 року, в 2007 році закінчив Хмельницький національний університет за спеціальністю “Менеджмент організацій” та отримав кваліфікацію менеджера-економіста, також навчався в Національній академії державного управління при Президентові України.

Трудовий шлях розпочав у 2007 з посади головного спеціаліста відділу дорадництва, розвитку сільської місцевості та аграрного ринку Головного управління агропромислового розвитку Хмельницької обласної державної адміністрації, а вже у 2008 стає помічником заступника голови Хмельницької обласної державної адміністрації відділу забезпечення діяльності керівництва, цю посаду залишає в листопаді 2013 році, ще в період головування одіозного Василя Ядухи, та стає заступником голови Теофіпольської районної державної адміністрації Хмельницької області, з 2014 по 2015 працює начальником відділу моніторингу довкілля, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації, з травня 2015 до жовтня 2018 очолював РДА в Теофіполі.

Якщо простіше: після закінчення ХНУ йде працювати в АПК, через короткий термін його переводять на помічника заступника голови ОДА. По суті це людина яка вирішує важливі справи для свого керівника і загалом керівництва. Задачі були різні, так як заступник був профільним саме у сільському господарстві, а область у нас, нагадаємо, аграрна і відповідати доводилось безпосередньо за результат для партії регіонів, яка тоді була правляча. Згодом його “перекидають” на Теофіпольщину – заступником голови РДА, потім в країні зміна влади і Юрій Францович “відсижується” в Департаменті екології, а через рік очолює РДА, якою і керує до 2018 року.

Йому довелося грати за різні політичні команди і відпрацьовувати, як говорять спортсмени “на результат”:

  • Літо 2019 – підтримував Олену Копанчук (189 виборчий округ) на позачергових виборах до Верховної ради, так саме ту пані Олену Євгеніївну, яка потрапила під купол ВРУ та вже встигла “закнопкодавити” та Оксану Бочкарьову, так саме ту Оксану Валеріївну, яка боролися на 188 виборчому окрузі, але не отримала мандат, та яку пов’язують з колишнім директором департаменту екології Вавринчуком Сергієм. Ймовірно їх усіх пов’язують спільні родинні бізнес-інтереси та співпраця з представниками партії регіонів.
  • Весна 2019 – в першому турі підтримував та організовував візит Юлії Тимошенко до Красилова під час президентських перегонів у 2019. На той час – ймовірному фавориту президентської гонки.
  • Весна 2015 – осінь 2018 – очолював Теофіпольську РДА. В певний час було ряд публікацій в місцевих ЗМІ про оборудки з землею та ТОВ “Україна-2001”, саме ту яку пов’язують з аграрієм Вадимом Лейві.
  • Осінь 2015 – кандидат в депутати до Хмельницької облради від БПП.
  • Весна 2010 – осінь 2014 – робота в команді “партії регіонів”.

Проте допоки не буде офіційного призначення, це можуть бути лише чутки, але диму без вогню не буває… Проте з впевненістю можна заявити, що найближчим часом на область чекає ряд кадрових змін: керівники обласних прокуратури, служби безпеки та все ж таки голова Хмельницької обласної державної адміністрації.