Область

В Хмельницькій області багато сміттєзвалищ не відповідають вимогам екологічних норм

В містах обласного значення та районних центрах регіону з 21 полігону тільки п’ять мають відповідну проектно-кошторисну документацію.

За інформацією Державної екологічної інспекції більшість звалищ в області не відповідають екологічним, санітарним і технічним стандартам. В більшості випадків полігони експлуатуються без виконання вимог діючого природоохоронного законодавства.

Майже критична ситуація склалась в сільській місцевості. Дуже багата кількість сільрад не розробила програму заходів з поводження з ТПВ (тверді побутові відходи – ред.). Також відсутні схеми санітарного очищення населених пунктів.

Крім цього, немає спецпідприємств з питань поводження з ТПВ, відсутня відповідна техніка для збору та вивезення сміття на діючі полігони. Не організоване роздільне збирання та сортування корисних складових відходів.

На момент 01.05.2019 в області діяло 727 полігонів і сміттєзвалищ.

В цілому, за порушення норм природоохоронного законодавства протягом поточного року до адмінвідповідальності екологи притягли 23 посадовця. Загальна сума штрафів складає 14082 гривні.