Місто

Сміття не вивозять через недобросовісних працівників дрібних магазинів та двірників?

В ХКП «Спецкомунтранс» запевняють, що тверді побутові відходи з житлових кварталів «евакуюють» до полігону вчасно, але є декілька проблемних моментів.

Останнім часом до редакції BOGDAN NEWS звернулося чимало громадян з проханням розібратися, що відбувається із вивезенням сміття з дворів багатоповерхової забудови. Люди бідкаються, що часто контейнери бувають просто переповнені, а інколи навколо них виростають невеличкі сміттєзвалища. Причому скаржилися як жителі Виставки, так й більш наближеної до центру вулиці Прибузької, а інколи й мешканці безпосередньо центру.

«Так, я згоден, що люди зараз гарно сортують відходи такого плану як пластик та скло – кожен вид подібних відходів викидають до відповідного контейнеру. Але одразу скажу: що стосується скляних та ПЕТ-пляшок, то ми ними не займаємося. Тим, хто не знає, нагадую – це питання до приватних підприємств. Виключно вони встановлюють відповідні контейнери і збирають такого роду відходи», – заявив нам керівник ХКП «Спецкомунтранс» Олександр Зімін.

Що стосується не вивезення сміття взагалі, то тут пан Зімін запевняє, що такого не може бути. А якщо ви десь й побачите переповнені контейнери та сміттєзвалища біля них, то в цьому винуваті аж ніяк не комунальники.

«Якщо казати про підземні смітники (BOGDAN NEWS повідомляв, що таких стає все більш на вулицях Хмельницького – ред.), то тут варіант тільки один: хтось з громадян намагався всунути у вхідну трубу завеликого пакета або іншу великогабаритну річ. Відповідно, людина таким чином трубу забила й всі інші вимушені ставити сміття поруч. Ми, в свою чергу, забезпечуємо обслуговування підземних сміттєсховищ як треба», – стверджує Олександр Зімін.

В переповненні звичайних контейнерів, додає керівник ХКП «Спецкомунтранс», винувата третя сторона.

«Місцеві невеличкі та середні магазини, яких чимало розташовано в кварталах багатоповерхової забудови (так звані «придворні крамниці» – ред.), часто викидають у контейнери своє сміття, а зараз й листя. Двірники теж в осінню пору листя викидають. Ось так зробили раз, два. Відповідно контейнер заповнився, а люди вимушені ставити пакети зі сміттям поруч і у когось через це складається враження, що ми не вивозимо побутові відходи. А машина приїжджає вчасно», – розповідає Олександр Зімін.

В тих «придворних крамницях», куди ми зайшли, нас запевнили, що ні в якому разі сміття, чи листя, в контейнери біля багатоповерхівок не викидають. В «Спецкомунтрансі», в свою чергу, нам пояснили, що за незаконне викидання сміття поліція повинна складати адміністративні протоколи.

Ми звернулися до патрульної поліції Хмельницької області і там нам обіцяли надати інформацію стосовно того, чи вдавалося копам зловити когось на подібному правопорушенні. Слідкуйте за нашою стрічкою новин.