Бізнес, Економіка, Область

Головним покупцем товарів «made in» Хмельниччина є Польща

Такі дані надає Хмельницька митниця Державної фіскальної служби України.

За дев’ять місяців поточного року серед основних партнерів бізнесу нашої області при експорті своєї продукції першу позицію посідає Польща. Частина західної сусідки України у загальній кількості оформлень складає більше 20% (1,3 млрд. грн.).

До Польщі везуть мебельні комплектуючі, металопрокат, сантехвироби. Також туди експортують заморожені ягоди, соняшникову олію та мед.

В цілому бізнесмени з Хмельницької області в 2019 році своєї продукції експортували на суму близько шести мільярдів гривень. Це на рівні минулорічного показника. Крім Польської республіка до п’ятірки основних бізнес-партнерів Хмельниччини входять Молдова, Об’єднані Арабські Емірати, Білорусь та Російська Федерація. В вищезгадані країни поставлено приблизно 50% товарів вироблених в регіоні.

Треба зауважити, що наші торгівельні партнери купили продукцію з великою часткою доданої вартості. Це котли зі сталі, килими, комплектуючі для електродвигунів, трансформаторне обладнання та агрегати для гальванічного покриття.

Що стосується сільськогосподарської продукції, то тут найбільшим попитом користуються масло, яйця пташині, пшеничне борошно та солод.

Додамо: одну експортну декларацію на Хмельниччині оформлюють за 39 хвилин. Це на 5 хвилин менше, ніж в 2018 році. 98% митних декларацій оформляють в сучасному електронному вигляді.