Місто

Сміттєві контейнери переповнюються через підпільні швейні цехи

В Хмельницькому з початку цього року норми благоустрою порушували більше 500 разів

Цехи викидають обрізки, магазини – опале листя

Як пересічні громадяни, так і підприємці доволі часто в незаконний спосіб позбавляються сміття або попросту палять його. Про це BOGDAN NEWS в ексклюзивному коментарі повідомили в Управлінні з питань екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницької міської ради.

«Наші інспектори дуже часто складають протоколи за 152 статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення держстандартів та правил у сфері благоустрою населених пунктів – ред.). Якщо я не помиляюся, то з початку цього року вже було складено більше 500 таких протоколів» , – розповів нам начальник управління Олександр Луков.

За його словами протягом неповних 10 місяців цього року було зафіксовано чимало випадків незаконного викидання твердих побутових відходів та іншого сміття, до яких в осінню пору додається листя.

«Головним болем в плані незаконного викидання сміття для нас є підпільні швейні цехи. Вони ніч попрацювали, в ранці нишком винесли в контейнери 4-5 тюків відходів і все – людям свої пакети з відходами вже нема куди кидати. Що стосується «придворних крамниць», то вони, як правило, мають договір зі ХКП «Спецкомунтранс» і, відповідно, прив’язані до місцевого контейнерного майданчику. Такі магазинчики теж, буває, грішать викиданням відходів не «за адресою», але головна проблема з ними – це листя. Вони, після того як зібрали їх зі своєї території,  не вивозять цей «урожай» до полігону, а трамбують до контейнерів», – каже Олександр Луков.

Але протоколи складаються не тільки за вищенаведені правопорушення. Також має місце незаконне спалювання сміття і все того ж листя, розриття землі.

«Більше всього від листя за допомогою вогню позбавляються у приватному секторі, що суворо заборонено. В цілому, в наших інспекторів робота за подібними правопорушеннями завжди є», – резюмує пан Луков.

В Управлінні з питань благоустрою підкреслюють, що всі мешканці приватного сектору можуть привозити опале листя до сміттєзвалища. Там його безкоштовно утилізують.

Побачив серед міста багаття з листя – телефонуй «102»

Додамо, що скаржитися на позбавлення від сміття в незаконний спосіб або інші порушення правил благоустрою можна не тільки в вищезгадане управління міськради, але й в поліцію.

 «Цього року випадків фіксування нашими співробітниками фактів порушення 152 статті адмінкодексу України не зареєстровано. Але так склалося не через те, що ми в цьому напрямі не працюємо або люди не порушують цю статтю. Просто скаржаться на теж саме незаконне позбавлення від сміття здебільшого комунальники. А вони, відповідно, звертаються до своїх колег в профільне управління, а не телефонують на «102». В той же час небайдужим містянам слід пам’ятати – якщо ви помітили порушення норм благоустрою міста, то можна дзвонити до поліції», – заявила нам речниця управління патрульної поліції в Хмельницькій області Людмила Чернилевська.

Зауважимо, що 152 стаття «Про порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів» Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів і на посадовців та суб’єктів підприємницької діяльності від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, як раніше повідомляв BOGDAN NEWS, в ХКП «Спецкомунтранс» запевняють, що тверді побутові відходи з житлових кварталів вивозять до полігону вчасно, а сміттєзвалища біля контейнерів утворюються через незаконне викидання сміття недобросовісними підприємцями.