Місто

Відходи в доходи: Хмельницький заробляє гроші на смітті

До кінця року прибуток від дегазації міського сміттєзвалища досягне трьох мільйонів гривень.

Звичайне сміття надало Хмельницькому можливість заробити близько трьох мільйонів гривень. Такий прибуток надійшов до казни міста з моменту запуску в експлуатацію на сміттєзвалищі неподалік від обласного центру дегазаційної установки.

Дегазаційну апаратуру змонтували на початку минулого року. Зауважимо, що на її встановлення не було витрачено жодної копійки, але в той же час вона надає місту можливість заробляти. До того ж агрегат запобігає горінню сміття.

На даний момент на полігоні діють 80 свердловин. З них здійснюється видобування газу «метан» який переробляють на електрику. Її за відповідною ціною поставляють до енергетичної мережі. Додамо: доходами від такого заробітку підприємство-власник дегазаційної апаратури ділиться з ХКП «Спецкомунтранс».

Як акцентував в соціальних мережах мер Хмельницького Олександр Симчишин, дегазаційний проект є виключно інвестиційним. Як вже згадувалося раніше, з бюджету обласного центру на його втілення в життя не було взято жодної гривні.

В той же час, за словами мера, було зароблено 2,7 мільйона гривень. Також вдалося скоротити розмір полігону, зменшити обсяг шкідливих викидів у довколишнє середовище, зменшити кількість загорянь. Крім того, з’явилася можливість створити нові робочі місця, отримати відповідні податки й виробити близько 5,3 мільйонів кВт/годин електрики. До кінця поточного року дохід від дегазації хмельницького полігону сягне трьох мільйонів гривень.

За рахунок отриманих грошей ведеться приведення до ладу смітників і ремонт та придбання спецтехніки.