Область

Згоріти живцем неможна, зробити профілактику

Восени жителі приватного сектору відправляються на «той світ» через недбале ставлення до печей.

Останньою жертвою подібного «підходу» до власних майна та життя став 65-річний мешканець села Підлісний Мукарів (Дунаєвецький район – ред.). Домівка чоловіка спалахнула вчора, минулої неділі 27.10.2019, о без п’ятнадцяти одинадцять ранку. Коли на місце пожежі прибули надзвичайники, вогнем вже було охоплено майже увесь будинок – горіло понад 40 квадратних метрів. Під час боротьби з вогняною стихією рятувальники і виявили власника хати, але допомогти йому не змогли. Чоловік не подавав ознак життя. Як нам повідомили в ГУ ДСНС у Хмельницькій області, загоряння підлоги в хаті ймовірно сталося через певні проблеми у стані внутрішньобудинкової печі.  

В цілому, восени жителі приватного сектору нерідко відправляються на «той світ» через недбале ставлення до печей.

«Є така тенденція на початку опалювального сезону. Особливо це стосується приватних будинків в сільській місцевості. Чимало тамошніх жителів просто не проводять відповідної профілактики домових печей, – пояснив BOGDAN NEWS голова прес-служби Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Хмельницькій області Олександр Гулько. – Тобто хазяї домівок не перевіряють печі на наявність тріщин. Також забувають про те, що на підлозі під грубкою повинен лежати металевий лист. Це на той випадок, щоб підлога не зайнялася, якщо шматок вугілля або дров випаде. Сажу часто теж не витрушують».

Також гинуть любителі погрітися, які ставлять ліжко занадто близько до печі. «В таких випадках може почати тліти матрац. Тобто зовнішніх ознак пожежі немає, але людина помирає через отруєння чадним газом», – додає Олександр Гулько.

Про один з таких випадків минулого тижня BOGDAN NEWS вже повідомляв. Тоді в селі Сохужинці (Ізяславський район – ред.) загинув 85-річний пенсіонер. Чоловік приліг подрімати на тапчан, що був приставлений впритул до пічки. В результаті хата залишилася цілою – пошкоджено тільки постільну білизну та матрац, – а ось господар учадів.

В зв’язку з початком холодів надзвичайники радять володарям приватних будинків не нехтувати правилами експлуатації грубок та печей та вчасно проводити їх профілактику.