Область, Політика

Призначення Дмитра Габінета: новому очільнику Хмельницької ОДА треба бути добрим менеджером

Експерти вважають, що ефективність роботи обласної влади залежить не тільки від того, теоретиком чи практиком є голова адміністрації, а й від професійності його команди.   

28 жовтня на своєму виїзному засіданні в місті Маріуполь (Донецька область – ред.) український уряд схвалив цілу низку кадрових призначень. В тому числі Кабінет міністрів погодив призначення голів п’яти облдержадміністрацій, в тому числі і Хмельницької. В якості очільника нашого регіону ухвалили кандидатуру Дмитра Габінета. Тепер, у випадку схвалення, президенту України Володимиру Зеленському залишається лише підписати відповідний указ і Хмельниччина отримає нового керманича.

Про Дмитра Габінета відоме наступне: він народився 1983 року, працює на кафедрі теорії та історії держава та права Хмельницького університету управління і права (ХУУП – ред.), має ступінь кандидата юридичних наук. Також пан Габінет очолює ГО «Форпост народовладдя», одним з фундаторів якої є. Крім цього, потенціальний очільник Хмельницької ОДА на громадських засадах працює консультантом у народного депутата від «Слуги народу» Миколи Стефанчука.

Головним питанням стосовно кандидатури очільника ОДА, яке жителі області почали обговорювати в соціальних мережах, було наступне: чи доцільно та практично призначати на, по суті, господарську посаду науковця-теоретика, коли скоріше тут необхідним є саме практик?

BOGDAN NEWS вирішив таке питання задати фаховим експертам.  

«Призначення практика не є вирішенням питання ефективності»

«Так, звичайно, треба щоб людина, яка очолить ОДА була в курсі всіх справ в області, знала всі тонкощі. Тобто бажано, щоб у такого посадовця було фахове наповнення на 100%. Але це ідеал, а ідеал є недосяжним», – заявив нам професор, доктор історичних наук Микола Кабачинський.

За словами експерта Дмитро Габінет відомий, як людина передових поглядів, демократ та інтелігент, але цього замало.

«Все залежить від того, яких Дмитро Габінет набере себе помічників. Адже в ОДА все залежить від команди, а не від однієї людини. Що ж стосується думки стосовно того, що краще призначити практика – то я не зовсім з цим згоден. Скільки в нас вже було практиків? І що ми з цього мали? Призначити практика – це теж не є вирішенням питання ефективності. Треба організатора, менеджера, який, повторюсь, набере собі хорошу професійну команду. Тоді можна розраховувати на позитивні результати діяльності нової влади в нашої області», – додає Микола Кабачинський.

На диво розраховувати не доводиться?

А ось його колега, історик, професор Хмельницького Національного Університету Юрій Земський вважає, що від команди залежить чимало, але й персональний досвід теж є важливим.  

«Звичайно, в даному випадку хочеться сподіватися, що Дмитро Габінет набере собі достойну команду і все запрацює. Але на диво розраховувати не доводиться, адже поки що в жодній ніші, в жодній галузі призначення так званих «молодих та креативних» не дуже виправдовується», – пояснює свою думку пан Земьский.

За його словами є чимала вірогідність того, що призначення Дмитра Габінета на пост очільника Хмельницької ОДА буде невдалим експериментом.

«Так, Габінет молодий, прогресивний. Але треба мати хоча б якісь знання системної роботи. До посту голови облдержадміністрації треба йти поступово, отримуючи досвід на більш низьких посадах – голови райдержадміністрації, помічника керівника області і так далі. У Дмитра Габінета, при всій повазі до нього, такої «школи» немає. Так що не треба вважати, що з його призначенням все одразу почне квітнути», – каже Юрій Земський.

Але, додає експерт, від команди, як не крути, все одно буде залежати багато чого. Наявність в команді Дмитра Габінета грамотних фахових помічників може частково компенсувати відсутність у нового очільника ОДА практики господарювання.