Місто

КП «Аеропорт Хмельницький» продовжує виходити з анабіозу

На даний момент керівництво повітряної гавані погоджує інструкцію польотів.

Як розповів BOGDAN NEWS директор КП «Аеропорт Хмельницький» Валерій Сорока, вищезгаданий документ було розроблено з колегами з Чернівців.

«В наших планах зробити так, щоб злітно-посадковий майданчик пройшов сертифікацію. Для цього ми розробили і зараз погоджуємо інструкцію польотів малої авіації. Хочу зауважити, що це доволі тривала та важка процедура. Схему польотів треба погодити в чотирьох відомствах, які знаходяться в різних містах України. У Львові це регіональне управління аероруху (ДП «УкрАероРух» – ред.), слідом йде Штаб повітряних сил Збройних сил України у Вінниці. Потім схему треба погодити в Борисполі у САІ – Службі авіаційної інформації. Останнім пунктом цієї «подорожі» є Державна авіаційна служба України, яка підпорядковується Міністерству інфраструктури», – пояснив Валерій Сорока.

За словами директора хмельницького аеропорту перші три сходинки вже подолано.

«Що стосується Державіаслужби, то в цьому відомстві нам треба пройти 17 спеціалістів. Підкреслю, що підпис 12 фахівців ми вже отримали. Додам: після закінчення процедури погодження ми подамо заявку про сертифікацію. Після цього сюди, в Хмельницький, для оцінки злітно-посадкового майданчику має приїхати відповідна комісія. Тут ще є багато пунктів. Про закінчення процесу говорити ще зарано», – каже Валерій Сорока.

В перспективі, додає посадовець, на базі аеропорту обласного центру можливе відкриття школи пілотів. Але, поки не буде проведена вищезгадана сертифікація та вирішені деякі супутні питання, цю тему краще не педалювати. «Поки що ж в нас діє тільки аероклуб «Хмельницький»», – резюмує Валерій Сорока.

Нагадаємо, як раніше повідомляв BOGDAN NEWS, на сесії Хмельницької обласної ради, яка відбулася 19 вересня, депутати проголосували за внесення деяких змін до програми відновлення та розвитку КП «Аеропорт Хмельницький» на 2018-2022 роки. Дані зміни передбачають додаткове фінансування об‘єкту.

Згідно документу аеропорту виділять додаткові десять мільйонів гривень, причому половину коштів надійде цього року з бюджету Хмельницького, а друга частина у 2020-му з обласної казни.

Гроші підуть на виготовлення проектно-кошторисної документи для реконструкції аеродромного комплексу з продовженням злітно-посадкової смуги на 500 метрів. В цілому на розвиток аеропорту на 2018-2022 роки офіційно закладено близько 97 мільйонів гривень.