Місто

Гостей Хмельницького на вокзалі зустрічав порваний державний прапор

Пошкоджений вітром український стяг викликав у містян бажання… покарати винуватця кримінально.

«Це брама міста, а не Донецький аеропорт!»

Минулої неділі чималий резонанс у соціальних мережах викликало невеличке відео, яке виклав відомий краєзнавець Ігор Западенко. В ролику, що триває всього декілька секунд, відображений центральний корпус залізничного вокзалу, на якому майорить доволі пошарпаний державний прапор України. «Ну це ж брама до міста, панове… Це Хмельницький вокзал, а не Донецький аеропорт (не дай Боже)… Чи укрзалізниця настільки у збитках, що не має коштів на пристойний прапор?», – такими словами супроводив відео його автор.

Того ж дня дане «короткометражне кіно» отримало чимало коментарів від містян. Спектр підписів під відео був вельми широкий – від простого «сумно» до філософського «живемо щодня як на війні, тому й прапор як на передовій». Зустрічалися й думки що за таке поводження з прапором ніби то існує кримінальна відповідальність.

Паплюження і наруги не було

Як вдалося з’ясувати BOGDAN NEWS, незважаючи на майже шокуюче перше враження, нічого надзвичайного в ситуації з державним стягом на центральній будівлі вокзалу немає. «Кримінальна відповідальність передбачена в тих випадках, коли хтось заліз та зірвав прапор, спаплюжив його. Тобто мова йде про наругу над державним символом», – заявила нам начальник сектору комунікації Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Інна Глега.

Вона пояснила, що відповідальність наступає тоді, коли якісь дії стосовно прапора, як і в кожному кримінальному злочині, здійснені з умислом.

«А який тут умисел? Прапор, скоріш за все, був пошкоджений через природні умови. Стяг могло порвати вночі, а людина вранці його зняла на відео. Не треба робити з цього щось надзвичайного», – додала пані Глега.

До речі, одна дописувачка в соціальних мережах повідомляла, що ввечері в суботу прапор дійсно ще був цілий.

На залізничному вокзалі Хмельницького, в свою чергу, нам повідомили, що інцидент дійсно стався через погодні умови, а пошкоджений стяг вже знято. Чергова по станції уточнила, що коли вона «сьогодні (понеділок, 11.11.2019 – ред.) заступала на чергування, прапор вже був новенький». В цілому, співробітниця вокзалу була трохи здивована нашим питанням стосовно старого прапору: «Ви взагалі бачили, який останніми днями вітер був?!». 

Боротися з таким «звичайним дрібним раздолбайством працівників» можна?

На загал додамо, що й дійсно, в природні умови є природними умовами і прапор, хоч і державний, від пошкодження сильним вітром не застрахований. Але, як висловився нам один з очевидців пошкодженого прапору, боротися з таким «звичайним дрібним раздолбайством працівників» можна в наступний спосіб: треба щоб в «запасі завжди було кілька нових прапорів, а робітники наглядали за цим (станом прапора при поганій погоді – ред.)».