Економіка, Область

На Хмельницький АЕС запустили енергоблок №2

Перший блок не працює майже рік.

Середній планово-попереджувальний ремонт (ППР – ред.) енергоблоку №2 Хмельницької атомної електростанції закінчено. Сьогодні, 11.11.2019, вночі співробітники підприємства підключили вищезгаданий блок до єдиної енергетичної мережі.

Нагадаємо, як раніше повідомляв BOGDAN NEWS, для проведення ППР другий енергоблок було зупинено 27.09.2019. З того моменту АЕС не виробляла електрики. Таке положення справ склалося через те, що енергоблок №1 зазнав пошкоджень підчас відповідних пускових випробувань. Тоді в обмотці статора турбогенераторної установки № 1 сталося коротке замикання. Через це генератор суттєво вигорів всередині, сталася автоматична зупинка першого енергоблоку.

Комісія Міністерства енергетики встановила: безпосередньою причиною інциденту стало перегріввання стержня № 41Н статора. Це було викликане тим, що в патрубку системи охолодження стрижня знаходився сторонній предмет – тканинний пиж, який використовують для прочищення вищезгаданої системи.

За інформацією Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища через пошкодження турбогенераторної установки на першому енергоблоці Хмельницької атомної електростанції було порушено кримінальну справу.

Пізніше, на початку жовтня, АЕС відвідали представники компаній Svertas group з Литви та Dongfang Electrical Machinery Co з Китаю.

Представники обох підприємств здійснили огляд енергоблоку №1. Після цього вони провели нараду із співробітниками ХАЕС під час якої презентували власні проекти турбогенераторних установок.