Область

Закон про автомобільні крісла для дітей надасть можливість ухилитися від штрафу?

Таку інформацію обнародував очільник Всеукраїнської таксомоторної асоціації (ВТА – ред.) Андрій Антонюк.

Фахівець підкреслює: в даному законі йдеться про заборону перевезення дітлахів в автівках без наявності в них відповідного спеціального знаряддя. В той же час, яким саме повинне бути вищезгадане знаряддя, в законі не пояснюється.

Пан Антонюк уточнює, що на інтернет-ресурсі українського парламенту формулювання відносно розділу «спеціальні засоби» в наявності є. Але в ньому мова йде про кийки з гуми, сльозогінний газ та наручники. Таким чином, після ознайомлення з документом будь-який правознавець підтвердить: для перевезення дитини у автівці з ременями безпеки громадянин зобов’язаний мати балончик з вищезгаданим газом і, також, наручники з кийками на додачу. Тобто у випадку, коли у людині в машині під час руху знаходиться дві дитини, одній треба видати кийка, другій – балончик зі сльозогінним газом. Після цього можна вважати, що водій не порушує ПДР.

Крім того Андрій Антонюк зауважив: до Закону додали оновлені вимоги відносно перевезення дітлахів у машинах служб «таксі». Однак в Правилах дорожнього руху чітко прописано, що в машинах з «шашечками» людей можна возити без використання ременя безпеки, причому дану норму не відміняли.

Нагадаємо: народні обранці у другому читанні ухвалив відповідний закон, в якому прописані оновлені правила щодо перевезення дітлахів у транспорті. За нехтування ними буде накладатися штраф у розмірі в 510 гривен. Якщо водія на даному правопорушенні спіймають вдруге, то йому прийдеться розщедритися вже на 850 гривень.