Економіка, Область

З субсидією за жовтень можна «пролетіти»

У випадку неотримання держдопомоги по «комуналці» громадяни отримають компенсацію наступного місяця.

Таку інформацію надають у Хмельницький облдержадміністрації. У повідомленні, розмішеному на сайті відомства, нагадують, що з 01.10.2019 в державі задіяна оновлена схема надання пільг у житлово-комунальному господарстві. Через це з листопада поточного року громадянам будуть надходити комунальні квитанції з повними сумами платежів. Тобто пільги в вищезгаданих документах враховуватися не будуть.

При розрахунку без готівки сума допомоги від держави, яка розраховується індивідуально для конкретного субсидіанта, буде поступати до «Ощадбанку». Ця фінансова установа буде розраховуватися з комунальниками від імені отримувача субсидій.

Ті громадяни, які оформили заяву про отримання держдопомоги готівкою, зможуть отримувати гроші в банку чи на пошті. Після отримання коштів, субсидіант повинен протягом декількох найближчих днів на 100% оплатити «комуналку». При безготівковому розрахунку гроші сплатить «Ощадбанк». При цьому субсидіанту зателефонують із повідомленням, що відповідна сума за нього сплачена.

Через те, що така процедура використовується вперше, можливі деякі технічні помилки. Тому вельми ймовірно ненарахування деяким громадянам субсидій за жовтень поточного року. В такому випадку субсидіант, який не отримав держдопомоги по «комуналці», може звернутися до установи соціального захисту за місцем реєстрації. Після уточнення жовтневу субсидію повністю компенсують наступного місяця цього року.