Місто

Хмельницькі коти офіційно стануть частиною екосистеми

Необхідну кількість підтримуючих набрала електронна петиція з визнання «матроскіних» частиною екосистеми обласного центру.

Як повідомляють у Хмельницькій міськраді, автором петиції «Про визнання котів частиною екосистеми міста» є хмельничанка Ірина Кравчук. Збір підписів розпочали шостого листопада цього року. Для того, щоб документ потрапив на розгляд до мера було потрібно зібрати 500 голосів. На даний момент – 19.11.2019, – під електронною петицією є візи 514 підписантів.

Згідно з пунктом 4.3 “Порядку розгляду електронної петиції, адресованої Хмельницькій міській раді» документ направлено до міського голови. Розгляд вищезгаданої петиції мер Хмельницького доручить виконавчим органам, які займуться документом на найближчому засіданні виконкому міськради.

Текст петиції: «Одним з незмінних атрибутів міського життя є безпритульні коти. Голод, холод, людська жорстокість та знущання – одвічні супутники чотирилапих, що опиняються на вулиці. Такі коти та собаки викликають роздратування деяких мешканців міста, їх труять та калічать, замуровують у підвалах, викидають на смітники. На жаль, наше місто також не є винятком цієї сумної статистики. Беручи до уваги досвід багатьох міст України, які визнали котів частиною екосистеми міста, необхідно і нам стати на захист котів, забезпечивши їм безпечне проживання у місті Хмельницькому. Коти в містах жили і будуть жити, питання тільки у нашому ставленні до них. Щоб вуличні коти могли спокійно пережити зиму, грітися у підвалах без ризику бути замурованими, потрібно визнати котів частиною екосистеми міста та надати їм відповідний захист. Разом з цим потрібно приділити увагу гуманному регулюванню чисельності котів, їх стерилізації, а також вакцинації, реєстрації. Що потрібно зробити? Відповідним рішенням Хмельницької міської ради проголосити котів повноправними співмешканцями, частиною екосистеми міста. Внести відповідні зміни до правил благоустрою, правил утримання прибудинкових територій, зробити відповідні доповнення до існуючих актів. Наші пропозиції для вирішення цього питання.

1) Визнати котів частиною екосистеми міста.

2) Рекомендувати обслуговуючим комунальним установам, ОСББ не створювати навмисних перешкод для виконання котами їх природніх функцій по знищенню гризунів. Запобігати ненавмисній та навмисній ізоляції котів у підвальних приміщеннях, що унеможливлює вільний вихід тварин з місця перебування і позбавляє їх опіки волонтерів.

3)Забезпечити регулювання чисельності безпритульних котів шляхом стерилізації з обов’язковою вакцинацією і передбачити на це кошти у міському бюджеті на наступний рік.

4)Забезпечити інформування громадян про відповідні положення закону України “Про жорстоке поводження з тваринами”, проводити роз’яснювальну роботу з населенням про важливість котів в екосистемі міста.

5)Спільно з представниками громадських об’єднань, статутною метою яких є захист тварин ,вести контроль за дотриманням виконання усіх рішень міської ради, що стосується безпритульних тварин”.