Область

Екс-терорист «ЛНРівець» з Хмельниччини здався СБУ

Чоловік скористався спеціальною програмою «На тебе чекають вдома».

Про це йдеться у повідомленні прес-центру Служби безпеки України.

Співробітники вищезгаданого відомства з’ясували, що житель Хмельниччини з 2013 по 2016 роки відбував покарання в одній з колоній на тимчасово окупованих землях Луганської області. Незадовго до звільнення начальник пенітенціарного закладу запропонував громадянинові вступити до рядів бойовиків. У випадку відмови тюремник пригрозив хмельничанину подальшим ув’язненням.

Таким чином декілька місяців чоловік ніс так звану службу у лавах незаконного бандитського формування «четверта окрема мотострілецька бригада 2-го армійського корпусу Луганської народної республіки». Терористи примусили хмельничанина перевіряти документи на одному з «ЛНРівських» КПП. Крім того він займався охороною військової техніки.

Чоловік розумів, що така «служба» до доброго не доведе і через це покинув бандитські лави. Спочатку він виїхав до Російської Федерації, після чого навесні поточного року повернувся на Хмельниччину. Після того, як чоловік дізнався про програму СБУ «На тебе чекають вдома», він одразу ж звернувся до відомства.

Громадянин надав докладні відомості про нелюдські діяння терористів проти мирних громадян України. В СБУ провели необхідну перевірку, яка показала: у бойових діях та інших подібних діяннях чоловік участі не брав. Відповідно, служителі Феміди звільнили бойовика по неволі від переслідування за Карним кодексом.