Область, Політика

Нові обличчя: очільником Хмельницької ОДА став викладач Дмитро Габінет

Керувати областю буде юрист-теоретик з Хмельницького університету управляння та права, окрім «слуг народу» близький до Сергія Лабазюка.

Широким колам Дмитро Габінет став відомий наприкінці жовтня цього року, коли на своєму виїзному засіданні в Маріуполі Кабінет міністрів України погодив призначення голів п’яти облдержадміністрацій, в тому числі і Хмельницької. В якості очільника нашого регіону ухвалили кандидатуру Дмитра Габінета. І ось, після підписання президентом України Володимиром Зеленським відповідного указу, нового керманича Хмельницької облдержадміністрації представили офіційно.

Науковець до мозку кісток

Про Дмитра Габінета відоме наступне: він народився дев’ятого серпня 1983 року, шкільну освіту здобув в хмельницькій ЗОШ №12. Граніт науки новий керівник ОДА «гриз» у Хмельницькому університеті управління та права (ХУУП – ред.). Зауважимо, що пан Габінет в своєму багажі має й іноземну освіту. Він навчався в Польщі, де в Познані закінчив Університет імені Адама Міцкевича.

До останнього моменту Дмитро Габінет працював на кафедрі теорії та історії держава та права Хмельницького університету управління і права, має ступінь кандидата юридичних наук. Крім цього новий керманич ОДА очолює ГО «Форпост народовладдя», одним з фундаторів якої є. Також Дмитро Габінет на громадських засадах працював консультантом у народного депутата від «Слуги народу» Миколи Стефанчука.

Габінет, Лабазюк, Тігіпко – що спільного?

Додамо, що на політичний арені пан Габінет «засвітився» в оточенні трьохкратного парламентарія – самовисуванця  Сергія Лабазюка. В 2012 році майбутній голова облдержадміністрації був консультантом з юридичних питань в Окружній виборчій комісії №188, до якої входять Волочиський та Хмельницький район і частина обласного центру.

На позачергових парламентських виборах, які відбулися влітку цього року, пана Габінета було зареєстровано як спостерігача. Він представляв інтереси ГО «Завжди поруч! За Хмельниччину!», очільницею якої є дружина Сергія Лабазюка Віолетта. За народним волевиявленням новий губернатор спостерігав як раз на вищезгаданому окрузі №188, де в черговий раз перемога дісталася пану Лабазюку.

Також Дмитро Габінет має деяке відношення до політсили «Сильна Україна» (СУ – ред.) одіозного Сергія Тігіпка. Теперішній очільник облдержадміністрації перебував у списку довірених осіб СУ під час позачергових парламентських виборів 26.11.2014. Це було безпосередньо у Хмельницькому на окрузі №187.  

Зауважимо: в місцевих ЗМІ «прослизала» інформація про те, що до голови СУ пана Тігіпка має певне відношення Віталій Олуйко. Нагадаємо – він є головою Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, колишнім головою облдержадміністрації та ректором ХУУПа у 2006-2008 роках. В свою чергу, Віталій Олуйко, за чутками, має дружні відносини з Дмитром Габінетом.   

Новий губернатор зовсім не «мажор»?

За даними електронної декларації новий очільник ОДА проживає у звичайній міській квартирі разом з мамою, володіє стареньким «Москвичем». За рік заробив 249 тисяч гривень (зарплати та гонорари з головного місця роботи й декількох за суміщенням – ред.). Родина має грошовий актив в банківській установі у 13 тисяч євро.

Нагадаємо, як раніше писав BOGDAN NEWS, на думку експертів на посаді голови ОДА Дмитру Габінету треба проявити неабиякі  менеджерські здібності і набрати команду фахівців-господарників. Адже сам новий очільник області, як не крути, є теоретиком, а не практиком.

«Все залежить від того, яких Дмитро Габінет набере себе помічників. Адже в ОДА все залежить від команди, а не від однієї людини. Треба організатора, менеджера, який набере собі хорошу професійну команду. Тоді можна розраховувати на позитивні результати діяльності нової влади в нашої області», – заявив нам професор, доктор історичних наук Микола Кабачинський.

Але існує і чимала вірогідність того, що призначення Дмитра Габінета на пост очільника Хмельницької ОДА буде невдалим кроком.

«Габінет молодий, прогресивний. Але треба мати хоча б якісь знання системної роботи. До посту голови облдержадміністрації треба йти поступово, отримуючи досвід на більш низьких посадах – голови райдержадміністрації, помічника керівника області і так далі. У Дмитра Габінета, при всій повазі до нього, такої «школи» немає. Так що не треба вважати, що з його призначенням все одразу почне квітнути», – каже історик, професор Хмельницького Національного Університету Юрій Земський.