Економіка, Область

До уваги громадян: незабаром в обороті з’являться нові купюри номіналом в 50 та 200 гривень

Невдовзі фінішує введення оновленого банкнотно-монетного ряду національної валюти.

Про це повідомляє Національний банк України на своєму інтернет-ресурсі. Оновлені монети та купюри мають низку особливостей, які зводять до мінімуму ризик підробки. Також у головному фінансовому регуляторі країни запевняють: нововведення роблять більш зручними готівкові операції та сприяють економії державних фінансів.

Якщо говорити більш детально, то до обігу запустять п’яти- та десятигривневі монети. Вони з часом повністю витіснять купюри аналогічного номіналу. В той же час в дію введуть нові п’ятидесяти- та двохсотгривневі банкноти, в яких вдосконалена захисна система. Дизайн нових купюр – це продовження лінії оновленої національної валюти (20,100, 500 і 1000 гривень – ред.).   

20.12.2019 в обігу з’являться п’ятигривневі  монети та оновлені купюри-полтинники. 25.02.2020 в дію будуть введені купюри в 200 гривень. Десятигривневу монету можна буде побачити у середині наступного року.   

На всіх нових купюрах покращено рельєфність друку, виведено на новий рівень якості інфрачервоний та ультрафіолетовий захисти. Що стосується заміни паперових «п’ятірок» та «червонців» на металеві монети, то такий захід, за словами фахівців Нацбанку, надасть можливість зекономити в районі одного мільярду гривень коштів держави.