Культура, Область

Сенсація! Кам’янецькі вчені біля Дністра виявили артефакти найдавніших цивілізацій

Деяким знахідкам більше 3000 тисяч років.

Таку інформацію надають у Кам’янець-Подільському історичному музеї-заповіднику. Позавчора – 25.11.2019, – археологи вищезгаданої установи здійснювали обстеження-розвідку берегів річки Дністер. Через вельми швидке зниження рівня заповнення водою Дністровського водосховища, на часі вивчення стародавніх поселень. Вони час від часу підтоплюються, тому треба з’ясувати, наскільки вони розмиваються.  

Під час експедиції науковці обстежили два археологічних поселення. Вони є багатошаровими, тобто в них присутні артефакти часів Трипільської, Черняхівської та Чорноліської культур, часів Київської Русі та ХVІІІ-ХІХ століть.  

Таким чином археологи виявили чорнолощений черпак, який відноситься саме до доби вищезгаданої Чорноліської культури. Вона існувала приблизно у період з ІХ по VІІІ століття до нашої ери. За словами вчених, у оздобленні унікальної знахідки можна виявити елементи, характерні для фракійського гальштату.  

В той же час у зрізі лінії берегу археологами знайдено цілу низку об’єктів ранньозалізної доби. Це господарські приміщення – ями та житла. Так в одній з виявлених ям знайдено оленячий ріг. Крім того виявлено набор посуду з розписом доби Трипільської культури і елемент зооморфної скульптури.