Бізнес, Економіка

Квитанції з мокрою печаткою більше будуть не потрібні!

Нововведення позбавить українців від необхідності возитися з набридлими паперовими квитанціями.

Відправити паперові квитанції з мокрою печаткою у минуле пропонує команда міністра Кабінету міністрів України Дмитра Дубілета. Про це посадовець повідомив у соціальній мережі Facebook. В пості йдеться про те, що протягом найближчих трьох місяців вітчизняний уряд презентує електронний сервіс, за допомогою якого можна буде перевіряти справжність електронних квитанцій. Таким чином громадяни позбавляться від набридлої необхідності пред’являти паперові докази про сплату різних державних послуг.

Пан Дубілет констатує, що на даний момент можливості оплатити ті ж самі аліменти чи мито за допомогою смарт-додатку або систему онлайн-банкингу фактично не існує. За все це треба розраховуватися у касі, чи отримувати у банківському відділені квитанцію. В кращому випадку доводиться роздруковувати документ на домашньому принтері.    

Новий же сервіс, за словами посадовця, буде простий та зручний для всіх громадян. Це буде аналог pb.ua/check, який дозволяє перевірити квитанцію за номером, але для всіх вітчизняних банків.   

Додамо, що користувач матиме можливість сплатити послугу через додаток «Приват24», monobank чи будь яку іншу банківську установу, отримати номер квитанції та назвати його для перевірки факту сплати. На сайті сервісу можна буде ввести номер квитанції у відповідне віконечко, після чого на екрані відобразиться електронна копія документу. Якщо виникне необхідність, то можна буде скачати квитанцію з накладеним електронним цифровим підписом.   

Зауважимо: після створення сервісу в уряді планують обучити посадовців користуватися новим електронним інструментом. В результаті працівники держустанов більше не вимагатимуть від громадян паперових квитанцій про сплату.

Крім того, за словами Дмитра Дубілета, будуть прописані відповідні вимоги до генерації нумерів вищезгаданих квитанцій. Це треба для того, щоб їх неможна було підбирати перебором.