Область

Південний Буг можуть перейменувати

Ініціаторами повернення річці її історичної назви – Бог, –  виступили «Подільське екологічне товариство» з Хмельницького і громадська організація «Зелений світ» з Вінниці.

Кампанію з повернення річці Південний Буг її стародавньої назви стартували активісти вищезгаданих організацій. Про це у групі «Вінниця цікава» написав вінничанин Олександр Шемет.

«Дорогі одногрупники! Просимо Вас підтримати дуже важливу справу з поверненням річці, на березі якої ми живемо, воду якої ми пємо, її справжньої історичної назви – Бог. 3 грудня о 13 годині в Академії неперервної освіти (біля башти) група ініціативних людей проведе круглий стіл з цього питання. Прийдіть та підтримайте своїм голосом звернення до влади з цього приводу», – йдеться у дописі.

При чому пан Шемет наводить деякі цікаві дані з історії питання.

«У літописах слов’янської, що датуються 14 сторіччям писано: «…йде борзе по ми и сгони их (берендеїв) зарекою Бог». Інший літопис: «Приидоша межи Бог и Днестр и седоша тама». На карті де Боплана 17 сторіччя назва річки – Бог Руський. А в 1914 році через притаманну імперській Росії байдужість та неповазгу до інших мов російський географ Ласкарєв (не заглиблюючись в фонетику польської мови, але користуючись польськими картами) перетворив Бога в Буга. Комуняки, які боялися релігії і самого слова БОГ сприяли розповсюдженню нісенітниці», – пояснює Олександр Шемет.

Ініціаторами повернення історичної назви Південному Бугу виступили «Подільське екологічне товариство» з Хмельницького та громадська організація «Зелений світ» з Вінниці.

«Маємо надію, що до ціє справи долучиться також громадкість Миколаєва та інших міст, які стоять на березі річки та залишилися вірними Богу», – резюмує пан Шемет.