Область, Політика

«В одних забрати — іншим докинути»: особливості виборів до Хмельницької облради

Стали відомі деталі фальсифікації результатів виборів до Хмельницької обласної ради за виборчим округом №6. Нагадаємо, 12 листопада Хмельницький окружний адміністративний суд визнав їх недійсними.


За перевіреної інформації, деякі члени територіальної виборчої комісії вдалися до протиправних дій під час перерахунку голосів, що проходив 14 листопада за зачиненими дверима. Банальна схема заснована на особливостях нового виборчого Законодавства. Близько 200 голосів виборців відняли у Хмельницької регіональної організації політичної партії «Опозиційна Платформа — За Життя» і перенаправили їх на Хмельницьку регіональну організацію політичної партії «Батьківщина». Таким чином загальна кількість голосів не змінилася, але така оборутка суттєво вплинула на залік кожної з партій. І хоча «ОПЗЖ» «отримала» менше голосів, висунутий кандидат Олександр Палій має підстави пройти до обласної ради за квотою.


Варто зазначити, що свій підпис під свідомо сфальшованими даними залишив особисто голова ТВК Віталій Швед. Уточнений протокол утримують в секреті: очевидно комісія вичікує п’ятиденний термін, після якого кандидат від «Батьківщини» В’ячеслав Антонюк вже не зможе подати позов до суду для оскарження фальсифікації.
За виявленим фактом цинічного правопорушення вже відкрито кримінальну справу. Ми й надалі слідкуватимемо за перебігом подій з даної теми.