Область, Політика

Політичні баталії у Старокостянтинові

«Зрадник» — білборди з таким клеймом та фото місцевих депутатів міської ради від різних фракцій з’явилися днями у Старокостянтинові. Кого зрадили всі ці люди і за яких обставин, не розуміли, вочевидь, навіть багато жителів міста. Але після невеликого журналістського розслідування стали зрозумілими основні тонкощі старокостянтинівської  політики.  

Як виявилося, всі чвари у політикумі міста Старокостянтинова наразі походять від виборів секретаря міської ради. Дещо схоже вже можна було спостерігати раніше у Кам’янці-Подільському, але зараз мова не про це. У міській раді Старокостянтинова голосування за посаду секретаря, вилилось новиною про створення більшості з представників абсолютно різних політичних партій. Свою оцінку цьому явищу, що здивувало одних та шокувало інших жителів Старокостянтинова, надав у дописі на своїй сторінці у Facebook міський голова Микола Мельничук: «…Певне тому в нас немає ніякої моно більшості: виборці голосували за кандидатів, а не якусь конкретну політичну силу, що домінує над іншими. Тому немає нічого дивного у об’єднанні: депутати мають спільне бачення щодо покращення життя в місті, добробуту його громадян, а значить — всім нам йти одним шляхом…»

Цілком можливо, що на місцях все виглядає саме так. Але, схоже, не всі поділяють такі переконання, про що свідчить поява вищезгаданих бордів. Їх появу пов’язують з позицією депутатів від «Європейської Солідарності», а більше її старокостянтинівського керманича Сергія Фесуна. За чутками, частину депутатів на момент голосування за секретаря, силоміць утримували у кафе. А на голоси представників інших партій у керівника ЄС були зовсім інші плани, ніж виявилося після створення коаліції та голосування.

Тому причину появи у Старокостянтинові  бігбордів зі світлинами депутатів адресують «Європейській Солідарності» в особі Сергія Фесуна. Це може бути, свого роду, помста за зраду особистих інтересів замовника, але щодо інтересів виборців, як зазначено у візуальному контенті,  питання залишається відкритим. 

Досвідчені юристи, які розглядали фактаж ситуації з неупередженої позиції, в один голос заявляють про численні порушення зі сторони замовника зовнішньої реклами на бігбордах.  Це стосується і несанкціонованого використання особистих фото, і наклепу, й підміни понять. Зокрема державна зрада в нашій державі регламентується 111-ю статтею Кримінального процесуального кодексу України та стосується протиправних діянь супроти народу. Це важко спів ставити з діями законно-обраних депутатів Старокостянтинівської міської ради.

Водночас появу бордів завиграшки можна віднести до перешкоджання депутатській діяльності. І якби комусь дійсно була справа до витівок замовників цієї зовнішньої реклами, то знайти та притягти до відповідальності ініціатора було б зовсім не складно. Ми продовжимо спостерігати за розвитком подій у Старокостянтинові, оскільки тут дійсно непересічна для Хмельниччини ситуація з непрогнозованими діями основних учасників політичного життя краю.