Бізнес, Місто

Олександр Симчишин відмовилася брати у концесію Хмельницький залізничний вокзал, який “Укрзалізниця” запланувала перетворити у торговельний центр

“Нам пропонували виступити консеціонером. Ми вивчили попит серед місцевих підприємців і, чесно, засумнівалися. Але сама ідея класна, вокзал повинен жити. Тим паче, коли відремонтована привокзальна площа, є пішохідні зони та мінісквер”, – сказав мер.

Про передачу Хмельницького залізничного вокзалу у концесію, в Міністерстві інфраструктури повідомляли ще у жовтні 2019 року. Тоді урядовці визначили пріоритетним пілотний проєкт з концесії залізничних вокзалів. Серед них і Хмельницький залізничний вокзал. Сім вокзалів планують передати у концесію і вони стануть торговими центрами.

«Вокзали стануть торговими центрами. Вони будуть не просто вокзали для очікування і відправки потягів. Для пасажирів на вокзалі треба залізниця, зали очікування і два офіси для продажі квитків. Все решта буде торговим центром. Ми хочемо зробити вокзали за європейським зразком, коли до 60 відсотків відвідувачів вокзалів не є пасажирами. Вони приходять туди, як у торгові центри», — зазначив Володимир Жмак.