Культура, Область

Замок в Меджибожі можуть включити до державної програми «Велика реставрація»

Як повідомляє Хмельницька обласна державна адміністрація, чотири об’єкти культурної спадщини з Хмельниччини можуть включити до державної програми «Велика реставрація», в рамках якої планується відновлення культурних об’єктів України.

В 2020 році починали формувати список до цієї програми, фахівці з питань культури, мистецтва, охорони культурної спадщини та туризму області внесли до переліку об’єктів історико-архітектурної спадщини Хмельницької області, що потребують першочергового здійснення протиаварійних, ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт 15 пам’яток. Утім, нині мова йде лише про 4: Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець», Державний історико-культурний заповідник «Межибіж», Державний історико-культурний заповідник «Самчики» та костел місіонерів святого Йосифа в Ізяславі.

«Наразі рішення щодо того, які об’єкти увійдуть до остаточного переліку «Великої реставрації», ще немає, – каже Оксана Натальська, керівник управління культури Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА. – Ми подавали набагато більше об’єктів, які потребують відбудови, консерваційних та реставраційних робіт, але проєкт обмежився виключно тими, які перебувають у державній формі власності. Тому залишилося чотири об’єкти, по яких і буде прийняте рішення».