Кримінал, Область, Політика

Ексголова Меджибізької ОТГ Михайло Демків добре «підзаробив» на вироці суду

Новина про визнання 16 лютого 2021 року колишнього очільника Меджибізької ОТГ Михайла Демківа винним у неправомірному отриманні вигоди, а простіше — хабарництві, далеко не сенсаційна. Інакше й не могло бути, оскільки чиновника піймали «на гарячому» кремезні хлопці в куртка з написом «СБУ» й навіть роз’юшили обличчя під час затримання. Та й сам Демків в усьому зізнався. Подив, обурення й розчарування системою правосуддя у цій справі викликає ухвала суду. 

Отож за хабар у розмірі 1500 доларів США, що на момент затримання становив 41 тис. 841 грн. 50 коп, ексчиновник отримав штраф у 25,5 тис грн. та ще 1307 грн. 60 коп на судові витрати й експертизу. Тобто покарання «гривнею» вартує набагато дешевше, ніж сума, яку б отримав злочинець без втручання правоохоронців. І це лише суто фінансове питання: адже хабар давали для вчинення тиску на депутатів Меджибізької селищної ради, результатом чого мала стати передача 2,5598 га землі в оренду ТОВ «Європісок». У народі таке явище широко відоме під тривіальною назвою «земельний дерибан». 

Також на рік Михайла Демківа позбавили права працювати у органах державного самоврядування. Тобто вже у лютому 2022 року цей чоловік, який брав хабарі для вчинення впливу на депутатів та мав намір «дерибанити» землі рідної ОТГ може спокійно повертатися до, очевидно, улюблених та прибуткових справ. У самій же Меджибізькій громаді подейкують, що подібних справ у Демківа могло бути набагато більше, але впіймали горе-чиновника лише на одній з них. 

Тож коли прості люди вкотре задаються питанням, чого в нашій країні так погано живеться, слід замислитися над вкрай неефективною системою покарань, що своєю недолугістю насправді стимулює чиновників красти побільше та особливо не перейматися наслідками.