Кримінал, Місто, Розслідування

Керівник Хмельницького обласного культурного центру Андрій Клименко може виявитися звичайним злодієм та шахраєм

Вже два місяці поспіль тривають пошуки керманича Хмельницького обласного науково-методичного центру культури та мистецтв Андрія Клименка для з’ясування обставин нестачі майна майже на мільйон гривень та можливого нецільового використання бюджетних коштів. Співак-чиновник таємниче зник одразу після інвентаризації майна очолюваної ним установи. Факт хвороби, на яку посилався митець, наразі ніким з лікарів досі не підтверджений.

Разом із тим виринають на-гора й інші вчинки чиновника-втікача, серед яких відвідини ломбардів, дрібні, але неприємні афери. Кілька років тому навіть було створено спільноту у соцмережі Facebook, де люди ділилися негативним досвідом взаємовідносин, переважно товарно-грошових, із відомим на всю область митцем. З одним з таких ошуканих, жителем міста Хмельницького В’ячеславом, нам вдалося поспілкуватися телефоном:

«Так, у 2018-му році я мав справу з Андрієм Клименко, вже у статусі чиновника. До цього я знав його особисто, тому, як рекламіст, зголосився створити візуальний графічний контент для одного із заходів Центру (дитячий конкурс «Майстерня Зірок» — прим. ред.). Все разом вартувало 680 гривень. Клименкові все сподобалося і він сказав, що за таке можна й 1000 грн. дати. Надалі зі мною мали укласти трудову угоду і Центр офіційно зміг би перерахує мені кошти… Час йшов, вже і сам конкурс минув, а питання залишалося відкритим. Андрій постійно відкладав цю справу, перестав відповідати у кілометровій переписці у Messenger, де ми підтримували зв’язок та, власне, обговорювали робочі моменти з цього завдання. А коли у мене трапилася лихо і я шукав гроші скрізь, де міг, Клименко телефоном взагалі нахамив: цинічно порадив «забути» і поскаржитися його матері, що він не тримає слово. Я був шокований. Щоправда під кінець тої нашої останньої розмови він вибачився за тон — естет, все таки. Ясно, що нічого я не отримав, а згодом дізнався й про інших ошуканих людей на значно більші суми».

І якщо випадки шахрайства лишаються не підтвердженими, то за розкрадання майна в установі обласного підпорядкування правоохоронці вже відкрили проти Андрія Клименко кримінальне провадження за ст. 191 ККУ, що передбачає до 5 років за гратами. «Як людина з такими низькими моральними принципами та поганою репутацією може керувати закладом культури?», — питання залишається відкритим.