Область

На Хмельниччині системно взялися за якісне водопостачання шкіл та садочків

Питна вода зі спеціальних фонтанчиків прямо в коридорах навчальних заходів — щось подібне показують у закордонних фільмах, але в Україні таке трапляється, хіба що, в одиничних приватних закладах. Але не у Старокостянтинові: тут бювети вже встановлені у п’ятьох міських школах, і це лише початок масштабного проекту для всієї громади.

З ініціативи й за підтримки Старокостянтинівської міської ради виконується програми забезпечення дошкільних закладів освіти та шкіл очищеною водою. Для цього у навчальних закладах встановлюються сучасні фільтраційні установки, що доводять воду із водогону до найвищих стандартів якості. Саме на такій воді готують їжу в харчоблоках, нею ж миють дитячий посуд. А у школах додатково встановлюються фонтанчики, у яких тече безпечна для пиття вода, що не потребує жодної додаткової обробки. В умовах карантинних обмежень для цього, все ж, потрібно користуватися особистими пляшечками. На сьогодні у п’яти школах міста вже працюють 38 бюветів, а до кінця навчального року планують укомплектувати фонтанчиками всі навчальні заклади. На жаль, у дитячих садочках встановлювати подібні пристрої заборонено, тому тут монтуватимуться лише фільтраційні установки для харчоблоків.

Подібний системний підхід на до водопостачання місцевому рівні в Україні трапляється вперше: про це не лише заявляє очільник Старокостянтинівської ОТГ Микола Мельничук, але й підтверджують представники підрядних компаній, які виконують проект. Надалі встановити подібні установки чиновники планують у кожному з навчальних закладів по всій численній об’єднаній територіальній громаді. Програма дороговартісна, але перспективна й потрібна, адже на багато років поспіль вирішується питання чистої якісної води для молодого покоління.