Економіка, Розслідування

Як жителі Хмельниччини можуть втрапити у «газову пастку»?

Платіжки за комірне останнім часом відрізняються надзвичайно великими сумами і квитанції за спожитий газ знаходяться в лідерах рейтингу найдорожчих. Однак окрім високої вартості, на споживачів чатують інші, приховані небезпеки газових чеків, до яких слід бути готовими завжди. За останні місяці з усієї України надходять нарікання на різноманітні підступи від операторів ГРМ і Хмельниччини, на жаль, — не виняткова.

Найбільш розповсюдженим «брудним» методом є неправильні нарахування. На сьогодні передати показники лічильника споживач може з 1 до 5 числа місяця за телефоном, смс-повідомленням, в особистому кабінеті або через вайбер-бота. Якими б не були показники, споживач отримує квитанцію на меншу кількість спожитого газу й, відповідно — меншу суму до сплати. Зазвичай це списують на збій системи. Однак радіти меншій вартості вийде недовго: досить часто такі «збої» трапляються перед здорожчанням, а правильні показники виправляються автоматично вже тоді, коли вартість рахується за новим тарифом.

Експерти радять завжди дублювати передані показники власними фотографіями лічильників: у кадр для підтвердження часу знімку слід помістити, приміром, всіжу газету, де гарно видно дату виходу друком. Це завжди рятівний аргумент, якщо справа дійде до відстоювання своїх інтересів перед оператором ГРМ.

Comments are closed.