Економіка, Розслідування

Як жителі Хмельниччини можуть втрапити у «газову пастку»?

Платіжки за комірне останнім часом відрізняються надзвичайно великими сумами і квитанції за спожитий газ знаходяться в лідерах рейтингу найдорожчих. Однак окрім високої вартості, на споживачів чатують інші, приховані небезпеки газових чеків, до яких слід бути готовими завжди. За останні місяці з усієї України надходять нарікання на різноманітні підступи від операторів ГРМ і Хмельниччини, на жаль, — не виняткова.

Найбільш розповсюдженим «брудним» методом є неправильні нарахування. На сьогодні передати показники лічильника споживач може з 1 до 5 числа місяця за телефоном, смс-повідомленням, в особистому кабінеті або через вайбер-бота. Якими б не були показники, споживач отримує квитанцію на меншу кількість спожитого газу й, відповідно — меншу суму до сплати. Зазвичай це списують на збій системи. Однак радіти меншій вартості вийде недовго: досить часто такі «збої» трапляються перед здорожчанням, а правильні показники виправляються автоматично вже тоді, коли вартість рахується за новим тарифом.

Експерти радять завжди дублювати передані показники власними фотографіями лічильників: у кадр для підтвердження часу знімку слід помістити, приміром, всіжу газету, де гарно видно дату виходу друком. Це завжди рятівний аргумент, якщо справа дійде до відстоювання своїх інтересів перед оператором ГРМ.