Місто

Проект за 7,5 млн. грн. з бюджету не вирішить проблему з паркуванням у обласному центрі Хмельниччини

Хмельничани та гості міста знають проблеми з паркуванням автівок, особливо у центральній частині. Це створює незручності як водіям, так і пішоходам. Міська рада підготувала проект рішення, що мав би сприяти розвитку сфери паркування транспортних засобів вартістю 7,5 млн. грн., але його ефективність при значних витратах доволі сумнівна і ось чому:

  • Європейський досвід, на який посилаються автори програми, передбачає кількість паркомість у населеному пункті, що становить 16-17% від чисельності населення. Для Хмельницького це близько 45 тисяч місць, а програма має забезпечити лише 177;
  • Кількість автівок в обласному центрі стрімко зростає, це помітно за численними заторами у години-пік. Ініціатива міської ради розрахована на 2021-2025 роки, що просто не витримує доцільності;
  • Створенння  нових паркомісць дебільшого передбачена на Проспекті Миру та Львівському шосе, в той час коли найбільш «проблемний» центр міста лишається поза увагою.

Дороговартісну програму ще мають затвердити депутати міськради, тож громадяни ще мають надію на корективи та професійне вирішення наболілої проблеми, поки обласний центр остаточно не зупинився у єдиному заторі через вузькі вулиці та хаотичне паркування.