Економіка, Область

Тепловикам України спишуть «космічні» борги за газ — який в цьому вклад голів міст Хмельниччини?

Вчора, 15 червня, Верховна Рада України у першому читання прийняла законопроект, що має покласти край гострій проблемі боргів за спожитий комунальними підприємствами газ. Ситуація могла зірвати майбутній опалювальний сезон, оскільки більшість тепловиків були просто неспроможні сплатити неіснуючі борги, що виникла внаслідок колізії з нарахуванням вартості енергоносіїв зі сторони НАК «Нафтогаз»

Великий та помітний на теренах цілої України вклад у початок процесу реструктуризації боргів зробили очільники міст Хмельниччини. Зокрема міський голова Хмельницького Олександр Симчишин відкрито звернувся до Президента Володимира Зеленського під час візиту до Хмельниччини з пропозицією списати борги. А міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук навіть запросив заступницю Міністра Міністерства регіонального розвитку громад Наталії Хоцянівську відвідати місто й на власні очі переконатися в позитивних зрушеннях на шляху до впровадження енергоефективності. Чиновниця дійсно скористалася запрошенням та відвідала Старокостянтинів 26 травня та лишилася вдоволена побаченим.

Усе це в сукупності здолало бюрократичну машину й стимулювало зрушення питання боргів з мертвої точки. Тож українці знову мають надію, холодної пору в їхніх оселях буде тепло.