Кримінал, Область, Розслідування

Чиновник з облавтодору роками розкрадав щебінь на мільйони гривень

Дороги в Україні та все, що з ними пов’язано, це не лише одвічна проблема на Хмельниччині, але й «золоте дно» для наближених до цієї теми нечесних на руку чиновників. Яскравий приклад — Головний інженер ДП «Хмельницький облавтодор»  ВАТ «ДАК Автомобільні дороги України» Гурман Володимир Васильович, який роками отримував надприбутки на оборудках з самим лише щебенем.

Схема чиновника доволі проста: ряд підставних, створених ним підприємств, таких як ТОВ «Грант-Техсервіс», ТОВ НВП «Проскурів Термо», ТОВ “Марковецький кар’єр” тощо, роками отримували щебеневу продукцію за заниженою вартістю в обмін на послуги з його транспортування та видобутку. В. Гурман постійно відкривав нові підприємства й закривав існуючі, аби не викликати підозру та пильно стежив за формуванням штучних та непотрібних витрат ДП «Хмельницький облавтодор» та філії «Русанівського спецкар’єру», що врешті через конвертаційні центри перетворювалися справді на надприбутки, що осідали у кишенях підприємливого головного інженера.

Чому місцеві правоохоронці та СБУ не взялися до схем раніше не відомо, але днями Служба Безпеки України провела численні обшуки у приміщеннях підконтрольних В. Гурману підприємств  та поспілкувалися майже зі ста п’ятдесятьма їхніми співробітниками та фігурантами справи. Самому Володимиру Васильовичу готують підозру за ч. 5 ст.191 ККУ за привласнення коштів у особливо великих масштабах. Зараз це до 12 років за гратами, а ще тридцять років тому за часів Союзу, чиновника-махінатора просто б розстріляли.

Comments are closed.