Область

Як ТСН від 1+1 язиком підірвав Меджибізьку фортецю

Днями на території фортеці у СМТ Меджибіж під час проведення археологічних розкопок знайшли підозрілий предмет, схожий на військові боєприпаси часів Другої Світової війни. У таких, насправді доволі частих випадках, археологи зазвичай викликають саперів. Цього разу спеціалісти розпізнали у знахідці 122-мм міну, що одразу вилучили з ґрунту та знешкодили на найближчому ж полігоні.

Однак наші колеги-журналісти з ТСН, що на каналі 1+1, зробили з буденного випадку цілу сенсацію та добряче гіперболізували ситуацію. За словами ведучої: «…фортеця в Меджибожі на Хмельниччині ледь не злетіла у повітря…» Якщо зважити на факт, що даний історичний об’єкт із мурованого каменю заввиграшки витримав би вибух ядерної бомби, що впала на Хіросиму, то об’єктивність новинарів, яких дивиться вся Україна, просто вражає. Про це вже написали у своїх дописах деякі відомі знавці історії Хмельниччини.

А у коментарі знімальній групі ТСН Директор історико-культурного заповіднику «Меджибіж» Олег Погорілець взагалі висунув припущення, що знахідка — старий та холостий музей експонат, оскільки на час війни фортецю як не обстрілювали, так і не обороняли тогочасною артилерією. Тож справжня ціна сенсаційної новини та її подачі масам — значно завищена.