Місто

Жителів та гостей Хмельницького допікає гучна реклама на центральній вулиці

Обласний центр Хмельниччини ще у 90-ті роки отримав славу міста-базару, від якого й досі намагається скараскатися силами та стараннями багатьох хмельничан. Однак є багато факторів, що сильно цьому заважають за мовчазної згоди чиновників. Один з таких — гучний потік примітивної однакової аудіореклами, що постійно ллється з гучномовців на Проскурівською — центральною пішохідною вулицею Хмельницького.

Один з місцевих екскурсоводів із розпачем каже, що водити групи туристів центром надзвичайно складно: якщо людей кілька, то динамік ще можна перекричати. Але коли трапляються великі групи, приміром шкільний клас, то доводиться або чекати перерви «рекламної паузи», або відводити екскурсантів вбік від вулиці і вже там розповідати про історію, архітектуру чи бувальщину.

Дійсно, люди просто не чують одне-одного, прогулюватися довго центром некомфортно, а з маленькими дітьми, які сплять у візочках — це практично нереально. А для численних людей, які працюють у центрі, постійний вплив повторюваного аудіоконтенту працює як справжні тортури для свідомості. Тисячі хмельничан обурено коментують дописи, що постійно з’являються у місцевих групах соцмереж,  про неефективні методи реклами та «радянську» політінформацію на Проскурівській.

І хоча в Україні почали діяти більш жорсткі вимоги до зовнішньої реклами, у Хмельницькому про це наче й не чули відповідальні органи. Так само, як вони і не бачать засилля візуальної реклами в місті, від якої в одних просто рябить у очах, а інших відверто верне. В той самий час біля міськвиконкому та його околиць ви не знайдете ані білбордів, ані сітілайтів, а також голосних динаміків, що перетворюють ошатну міську вулицю на гамірний базарний ряд.