COVID, Область

На Хмельниччині вже виявлено штам коронавірусу “Дельта”!

Про це розповів в.о. генерального директора ДУ “Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб” Микола Габрикевич, передає “Суспільне” Якщо є один випадок, це означає, що вже є й інші випадки зараження даним штамом, – говорить Микола Габрикевич. Додає він, що виявили “Дельту” в одному із 80 зразків біоматеріалу, які відправляли на перевірку раніше. Йдеться про жінку із Кам’янець-Подільського району. Також є підозра на те, що такий штам може бути в чоловіка, який нещодавно повернувся із Росії. Зараз він перебуває в лікарні під киснем.

Штам коронавірусу “Дельта” вперше виявили восени минулого року в Індії. Саме тому його тривалий час називали індійським, аж поки Всесвітня організація охорони здоров’я не вирішила відмовитися від географічних прив’язок у назвах вірусів.

“Дельта” залишається недостатньо дослідженою, але, за попередніми оцінками, цей штам є у 1,6 раза заразнішим, ніж штам “Альфа” (британський різновид вірусу), у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше – до реанімації.

Лихоманка залишається досить поширеним симптомом, але втрата нюху більше не є з-поміж топ-10 симптомів, розповідав він.

“Цей варіант, здається, працює дещо інакше, – каже Спектор. – Люди можуть подумати, що у них просто якась сезонна застуда. Вони продовжують ходити на вечірки і можуть заразити ще шістьох людей. Ми вважаємо, що це створює багато проблем”.

“Ви можете відчувати хворобу як сильну застуду чи якесь дивне відчуття “вимкнення”, але залишайтеся вдома і зробіть тест”, – радить професор Спектор.

Отже, найпоширенішими симптомами “Дельти” називають:

  • головний біль
  • біль у горлі
  • нежить

Окрім того, “Дельта” у деяких випадках також може вражати кишківник. Це може спричинити симптоми, які нагадують харчове отруєння, зокрема пронос і блювоту.